Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : شهردار رشت گفت: گسترش فضای سبز در سطح شهر به عنوان یکی از سرفصل های اصلی برنامه های بلند مدت و کوتاه مدت مدیریت شهری است.

محمد ابراهیم خلیلی ظهر یکشنبه در آستانه نوروز و پانزدهم اسفند ماه روز درختکاری افزود: با توجه به شرایط اقلیمی شهر رشت و برخورداری این منطقه از طبیعتی زیبا، کم نظیر و چشم نواز، شهرداری رشت در نظر دارد تا با نامگذاری هفته جاری به عنوان هفته ای بدون قطع درخت گام هایی آغازین در مسیر ارتقای فرهنگ حفظ و نگهداری فضای سبز شهری بردارد.

وی همچنین با اشاره به ماده یک لایحه قانونی حفظ و گسترش فضای سبز در شهر اظهارداشت: افزایش فضای سبز در سطح شهر به عنوان یکی از سرفصل های اصلی برنامه های بلند مدت و کوتاه مدت مدیریت شهری می تواند با برگزاری هفته ای بدون قطع درخت که امیدواریم در تقویم مدیریتی شهر رشت به عنوان آئینی سالانه ثبت شود، مورد توجه عمومی قرار گرفته و با سرعت بیشتری پیگیری شود.

شهردار رشت گفت: این شهرداری با همکاری سایر نهاد های ذیربط، با اقدامات کارشناسی و تخصصی نسبت به کاشت درختان حاصلخیز و سازگار با شرایط اقلیمی مبادرت ورزد تا نوار سبز شهری که علاوه بر زیباسازی سیمای شهر در پالایش هوا و مطبوعیت محیط زندگی شهری نقش انکار ناپذیری دارد، نمادی برای شهروندان و جاذبه ای برای گردشگران باشد.

وی اظهارداشت: کاشت پنج هزار اصله نهال نیز در مناطق پنج گانه سطح شهر و توزیع 20 هزار اصله نهال رایگان در میادین اصلی شهر از اهم برنامه ها در هفته درختکاری خواهد بود.

خلیلی تصریح کرد: شهرداری رشت با توجه به موازین و اختیارات مدیریتی خود با جدیت بیشتری نسبت به ممنوعیت قطع درختان در حریم شهر اقدام خواهد کرد./منبع : مهر

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان