Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان : جوانی که می خواهد به قله های افتخار و سربلندی دست یابد، در قدم اول، باید انسان آینده نگری باشد و نگاه صحیح و واقع گرایانه به آینده را به عنوان «سبک زندگی» خود، قرار دهد.

افرادی که افکارشان متعلق به گذشته است و همه گفته هایشان را با این کلمات آغاز می کنند: «در گذشته، من چنین و چنان بودم و...»، به وسیله تخیلات قبلی خود، نابینا شده و فاقد هر گونه تصوری از آینده می باشند.

اسیر گذشته ها بودن، و راحتی و آسایش امروز را طلبیدن ، مانع از دیدن افق های فردا خواهد شد. البته تمرکز زیاده از حد بر افکار و اندیشه های زمان حال نیز مسئله ساز است.

ارزش های آینده سازMoh

برای ساختن جامعه، به ارزش های آینده ساز، نیاز دارید. این ارزش ها، شامل فداکاری و سرمایه گذاری امروز، برای نیل به خوشبختی و مواهب فردا نیز می شود. شما باید نگرشی به افق های دوردست داشته باشید، زیرا زندگی سفری است طولانی و در بسیاری مواقع، ناشناخته.

در نتیجه، جهت کسب موفقیت، باید هنر استفاده از فرصت ها را برای ایجاد آینده ای بهتر، در خود پرورش دهید و این نکته ای است که در زمان کوتاه، امکان پذیر نمی باشد.

ماراتن زندگی

یکی از مسابقات ورزش دوومیدانی، مسابقه دو «ماراتن» است. دونده، باید یک مسیر را به طول 195/42 کیلومتر طی کند. برای تحقق این امر، چنین فردی لازم است با در نظر گرفتن خط پایان، سرعت دویدن خود را در سرتاسر این مسافت به دقت، تنظیم نماید.

به همین ترتیب، شما نیز باید به خاطر فردای بهتر، امروز فداکاری کنید. آسان بینی را کنار بگذارید و از روی نادانی و غفلت، منافع دراز مدت را به خاطر فواید لحظه ای، از دست ندهید. زیرا زندگی در یک روز، خلاصه نمی شود.

همیشه بیاندیشید که ممکن است در زمره ی رهبران و قهرمانان فردا  قرار گیرید. زیرا اگر چنین نکنید در صحنه زندگی، به جای بازی در نقش اول، تنها «سیاهی لشکر» خواهید بود.

مجتمع مسکونی دنیا

با این که دنیا بسیار پهناور است اما طی سال های اخیر، به صورت یک مجتمع مسکونی بزرگ  درآمده است. ما اکنون قادریم در عرض چند ساعت، مسافت های طولانی را طی کنیم. چیزی که در گذشته، چندین سال به طول می انجامید.

بنابراین باید دیدگاه خود را نسبت به تحولات جهانی باز کنیم و قدرت ادراک خود را افزایش دهیم. یک قورباغه در قعر چاه، هیچگونه ادراکی از وسعت دنیای اطراف خود ندارد. هر قدر که از کوه بالا بروید، چشم انداز وسیعتری می بینید.

مشاهده دقیق این دنیای عظیم، بینش شما را وسعت و رشد می دهد و کمک می کند تا  بر خودپسندی و کوتاه نظری غالب شوید.

قهرمانان آینده

شما جوانان، قهرمانان آینده این کشور هستید و قادر خواهید بود در نهایت، قهرمان دنیا شوید.

بدین خاطر لازم است که چشم انداز وسیعی از دنیا را پیش روی خود قرار دهید و با این دیدگاه، به پیش بروید.

حرکت کنید، غرق دوران گذشته و زمان حال خود نشوید، خویشتن را در مرزهای جغرافیایی کشورتان محبوس ننمایید. زیرا آینده و جهان ، هر دو به شما تعلق دارند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان