Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان گفت: فرصتهای اشتغال در بخش گردشگری گیلان کم است و این امر باعث شده تا فقط مسافران برای گیلان زباله بیاورند.

دکتر محمدعلی نجفی امروز 14 اسفندماه در دیدار با مدیران منابع طبیعی شهرستانهای استان با ابراز خرسندی از حضور در جمع بهترین خادمان طبیعت گفت: اهمیت منابع طبیعی بر کسی پوشیده نیست.

وی اضافه کرد: امسال شعار منابع طبیعی «با مردم؛ برای مردم» است و ما نیز اعتقاد داریم که این نگرش کوتاه مدت نیست زیرا منابع طبیعی میراثی است که باید درست به آیندگان تحویل داده شود.

وی گفت: گیلان استانی سرسبز است اما متاسفانه بر این استان فقر حاکم است.

نجفی با بیان اینکه ما می خواهیم از فرصتهای ایجاد کار با حفظ منابع طبیعی استفاده کنیم، اضافه کرد: گیلان دومین استان بیکار کشور است و ما باید رویکردی در جهت افزایش اشتغال با اولویت بر ایجاد اشتغال در بخش کشاورزی و گردشگری داشته باشیم.

وی ادامه داد: باید صنایعی با کمترین جا و بالاترین فرصتها در استان مستقر شوند و صنعت هایی که با شرایط اقلیمی استان سازگار هستند را در گیلان رشد دهیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر باید 40 درصد اشتغال استان در بخش گردشگری فراهم باشد اما در حال حاضر این درصد بسیار ناچیز است، گفت: مسافران برای گیلان چیزی جز پسماند و زباله به ارمغان نمی آورند و به این دلیل شاهد این اتفاق ها هستیم که ما به آنها اجازه می دهیم در استان ما زباله بریزند.

نجفی گفت: شهر انزلی که از نظر طبیعت و زیبایی در کشور کم نظیر است یکی از کثیف ترین استانهای کشور به شمار می رود و این امر جای بسیار تاسف است.

وی از دست اندرکاران منابع طبیعی استان خواست تا در جهت افزایش اشتغال به دستگاهها کمک کنند، تاکید کرد: ما نیز به حفظ زیبایی و طبیعت اعتقاد داریم و در جلوگیری از تعرض ها به منابع طبیعی کمک خواهیم کرد ./منبع : ایسنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان