Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان با بیان اینکه 60 نقطه ثابت و سیار در استان گیلان به عنوان پایگاه اطلاع رسانی گردشگری در نظر گرفته شده است، گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته هدف ما این است که با عرضه خدمات متنوع به گردشگران، رضایتمندی آنان را فراهم کنیم.

مهندس رضا علیزاده با اشاره به فرا رسیدن ایام تعطیلات نوروزی اظهار کرد: استان گیلان به جهت موقعیت گردشگری مورد استقبال گردشگران داخلی و خارجی قرار می گیرد.

وی افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته هدف ما این است که با عرضه خدمات متنوع به گردشگران، هم رضایتمندی آنان را فراهم کنیم و هم شرایطی را مهیا کنیم که گردشگران همواره در طول سال به گیلان سفر کنند، آمادگی و مهمان نوازی گیلان می تواند علاوه بر رضایتمندی گردشگران شرایطی را ایجاد کند که بازگشت مسافر به استان گیلان فراهم شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان گیلان با اشاره به اقدامات اساسی در نیم سال دوم گفت: نظارت و کنترل فنی تاسیسات گردشگری اعم از اماکن اقامتی، پذیرایی و دفاتر مسافری انجام شدف همچنین آموزش نیروی انسانی متخصص جهت استقرار این افراد در تاسیسات گردشگری که می تواند در بحث ارائه الگوی رفتاری و خدماتی مورد انتظار اثرگذار باشد از دیگر اقدامات سازمان بوده است.

علیزاده با بیان اینکه اقتصادی کردن سفر از دیگر اقدامات مورد توجه ماست، تصریح کرد: بنا بر تاکیدات استاندار محترم به عنوان رئیس ستاد هماهنگی سفر، این امر در دستور کار ما قرار گرفته است لذا تلاش داریم فعالیت های سفر را به سمتی جهت دهی کنیم که منابع درآمدی که جزو مواهب اقتصادی سفر است به آحاد جامعه تزریق کنیم که به عنوان مثال صنایع دستی، گردشگری و سایر صنوفی که با صنعت گردشگری در ارتباط هستند، را در مسیر اقتصادی بودن هدایت کنیم.

وی با بیان اینکه 60 نقطه ثابت و سیار در استان گیلان به عنوان پایگاه اطلاع رسانی گردشگری در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: در حال تهیه اقلام تبلیغاتی که شامل کتابچه های راهنمای گردشگری، بروشور، نقشه راهنما، لوح فشرده و حتی نرم افزارهایی که امروزه در موبایل تعبیه می شود، جهت رفاه گردشگران هستیم، همچنین بخشی از اطلاعات گردشگری و رزو هتل ها از طریق فضای مجازی اطلاع رسانی می شود، بخشی دیگر نیز از طریق صداوسیما معرفی می گردد./منبع : ایسنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان