Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان در همایش سراسری حفاظت محیط زیست کشور گفت: توسعه استان با حفاظت محیط زیست محقق می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر نجفی در همایش سراسری مدیران حفاظت محیط زیست کشور که با حضور رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور ، تابش رئیس فراکیسون محیط زیست مجلس شورای اسلامی و مدیران و معاونین محیط زیست کشور برگزارشد با بیان اینکه مشکلات زیست محیطی گیلان فراوان است گفت : مشکلات محصول بی نظمی ها ، بی تفاوتی ها و بی برنامگی ها در سال های گذشته بوده است .

وی با اشاره به امضای تفاهمنامه طرح مسیر سبز - ساحل پاک ، در سازمان حفاظت محیط زیست کشور در هفته گذشته افزود : در استان گیلان برنامه های وسیعی در بخش های زیست محیطی ، مدیریت پسماندهای شهری و روستایی را آغاز کرده ایم .

استاندار گیلان ادامه داد : قبل از سال جدید نیز یک روند در گیلان به عنوان روز سالم سازی شهرها و روستاها اعلام عمومی می شود .

دکترنجفی باردیگر با اشاره به اینکه وضعیت کنونی محیط زیست زیبنده تاریخ اصیل شمال و استان گیلان نیست گفت : گیلان استان گل و زیبایی ، معرفت و عطوفت و مهربانی در کنار سبزی طبیعت و آرامش مردمان آن است و ما باید محیط زیست سالم را به این استان بازگردانیم .

استاندار گیلان تأکید کرد : اگر قرار است توسعه ای در استان شکل بگیرد باید در کنار طبیعت و حفظ سرسبزی گیلان و هویت تاریخی و فرهنگی آن باشد .

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در گردهمایی مدیران کل حفاظت محیط زیست استان ها گفت : مدیریت منابع آب و انرژی از نقاط ضعف رویکردها و سیاست های کشور بوده و نیازمند یک راهبرد است که اقتصاد مقاومتی می تواند این راهبرد را فراهم کند.

دکتر معصومه ابتکار با اشاره به همگامی سیاست های اقتصاد مقاومتی با توسعه پایدار افزود: بدون توجه به ظرفیت های زیستی و مدیریت صحیح بر منابع خاک ، آب و انرژی قادر به مقاوم کردن اقتصاد و دستیابی به توسعه پایدار نخواهیم بود .

وی ادامه داد: مسئله ارزیابی های زیست محیطی باید از مبداء و زمانی که اندیشه توسعه و اجرای یک طرح در حال شکل گیری است، لحاظ شود تا برنامه ریزی ها همگام با محیط زیست باشد. همایش سراسری مدیران حفاظت محیط زیست کشور به مدت دو روز در بندر انزلی برگزار می شود ./منبع : روابط عمومی استانداری

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 1

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان