Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : علی عمویی عصر امروز در امروز در جلسه بزرگداشت روز شهدا در فرمانداری این شهر با اشاره به اینکه امروز اقتدار نظام اسلامی به برکت وجود شهدا است، اظهار کرد: اقتدار نظام اسلامی در داخل و از منظر دیگران عظمت وجود شهدا را دوچندان کرده است.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) در روز 22 اسفند سال 58 فرمان تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران را برای پاسداشت جایگاه شهادت دادند، افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی در تاریخ 20 مرداد سال 83 مصوبه ای برای انتخاب روز 22 اسفند به نام روز شهید در تقویم ثبت کرد.

معاون پژوهش و ارتباطات فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان با اشاره به اینکه هدف اصلی روز برنامه های روز شهید این است تا یاد شهدا را در جامعه زنده نگه داریم، تصریح کرد: طرح غرس 8 هزار نهال به یاد 8 هزار شهید استان گیلان در هفته درختکاری در استان برگزار شده است.

وی خاطرنشان کرد: حدود یک هزار و 300 گلزار شهید از یک تا 980 مزار در استان داریم.

عمویی با تاکید بر اینکه 22 اسفند روز 5 شنبه و مدارس تعطیل است، گفت: در روستاها و شهرهای استان نزدیک ترین مدرسه به گلزار شهدا انتخاب می شود و تعدادی از دانش آموزان در گلزار شهدا حضور پیدا می کنند.

وی با بیان اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کاری مبتنی بر ایمان است، خاطرنشان کرد: انجام تبلیغات محیطی، استفاده از پوستر، معرفی و شناسایی روز شهید، استفاده از ظرفیت نماز جماعت، دیدار با خانواده شهدا، استفاده از ظرفیت های فضای مجازی و رسانه های مکتوب و مراسم پیاده روی روز 22 اسفند از مهم ترین برنامه های روز شهید در استان گیلان است.

در ادامه مراسم، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رشت با اشاره به اینکه روز 22 اسفند همیشه بر روی تقویم دیده می شد، اظهار کرد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رسانه های مجازی و مکتوب را نسبت به روز 22 اسفند با استفاده از انتشار خاطرات و مقالات شهدا فعال می کند.

رضا ثقتی با تصریح بر اینکه از خانواده شهدای هنرمند باید تجلیل شود، افزود: سال گذشته یادواره 31 شهید هنرمند برگزار شد که بعد از تحقیق های صورت گرفته مشخص شد تعداد این شهدا بیشتر است.

وی تاکید کرد: فضاسازی روز 22 اسفند توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می شود.

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 4

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان