Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : عضو مجلس خبرگان رهبری بر ضرورت توجه به برگزاری بدون چالش آئین های عید نوروز به ویژه مراسم چهارشنبه آخر سال یادآور شد: رسانه ملی و خبرگزاری ها درخصوص جلوگیری آسیب ها در چهارشنبه سوری اطلاع رسانی کنند.

آیت الله رضا رمضانی امروز 17 اسفندماه در نشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا با اشاره به تقارن عید نوروز با ایام فاطمیه اظهار کرد: اهمیت حفظ حرمت فاطمیه در ایام نوروز ضروری است.

وی با اشاره به آداب و رسوم متداول در نوروز تصریح کرد: خواندن دعای تحویل سال و صله رحم از سنت های مورد تاکید اسلام در ایام نوروز است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه عید نوروز به عنوان فرهنگی در جهان تبدیل شده است گفت: ثبت عید نوروز در سازمان ملل و شرکت مسئولین کشورهای مختلف در مراسم ها و آیین های عید نوروز نشان اهمیت و جایگاه عید نوروز ایران در سایر کشورهاست.

آیت الله رمضانی با تاکید بر اینکه مردم در نوروز حرمت ایام فاطمیه را داشته باشند افزود: حضرت زهرا(س) نه تنها الگوی دختران، زنان و مادران هستند بلکه الگوی تمامی انسانهاست.

وی با بیان اینکه امسال عید نوروز با ایام فاطمیه تقارن یافته است گفت: حفظ حرمت فاطمیه باید برای مردم بازگو شود و خبرگزاری و مطبوعات می توانند در این زمینه نقش آفرینی کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر ضرورت توجه به برگزاری بدون چالش آئین های عید نوروز به ویژه مراسم چهارشنبه آخر سال یادآور شد: رسانه ملی و خبرگزاری ها در خصوص جلوگیری آسیب ها در چهارشنبه سوری اطلاع رسانی کنند.

آیت الله رمضانی با بیان اینکه جنبه های مثبت عید نوروز از جمله صله رحم باید اجرا شود افزود: از خرافات و برگزاری مجالس اباگری که در برخی از مناسبت ها صورت می گیرد پرهیز شود.

وی با بیان اینکه ملت ایران حریم خاصی برای اهل بیت عصمت و طهارت قائل هستند یادآور شد: در طول تاریخ نیز همواره شاهد اینگونه رفتارها بوده ایم، امیدواریم امسال نیز شئونات و حرمت ها حفظ شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری در پایان خاطرنشان کرد: آماده سازی و فضاسازی ایام سال نو و میزبانی از مسافران نوروزی نباید مانع از توجه به دهه فاطمیه شود و قداست آن باید رعایت شود./منبع : ایسنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان