Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : محمداحمدی پور، معاون سیاسی و امنیتی استانداری گیلان، امروز(20 اسفند) در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل جدید راه و شهر سازی گیلان با بیان اینکه گیلان در چند ماهه گذشته با دو حادثه سیل و برف روبرو بود اظهار کرد: در این حوادث کار به همت راه و شهرسازی استان و با همکاری دستگاه های ذیربط برق، گاز و حتی تلفن قطع نشد جزء در موارد خاص که با پیگیری حل شد و این جای تشکر و قدردانی دارد.

وی با بیان اینکه حوزه راه و شهرسازی در سوانح اخیر حضور میدانی داشت افزود: راهدارها با تلاش و کوشش توانستند بحران اخیر را به یک نعمت برای مردم تبدیل کنند و این کار جزء با مدیریت خوب و همکاری غیرممکن بود.

احمدی پور به انواع راه ها اشاره کرد و اظهار داشت: راه هوایی، زمینی و دریایی از جمله راه هایی است که ما با آن در ارتباط هستیم که پیشرفت و مدیریت در این بخش ها می تواند در افزایش اشتغال در استان تاثیرگذار باشد.

این مقام مسئول با اشاره به انتخاب مدیر در دولت تدبیر امید گفت: در این دولت مدیری انتخاب می شود که هم فکر دولت باشد و فکر و ابتکار توسعه ای داشته باشد، انتخاب مدیر در این دولت بر مبنای توسعه استان شکل می گیرد.

وی تصریح کرد: افرادی به عنوان مدیر انتخاب می شوند که کارنامه درخشانی در بخش مدیریت استان داشته باشند و حجت شعبان پور از جمله مدیرانی بود که کارنامه خوب مدیریتی در استان داشت و به مقام بالاتر ارتقا پیدا کرد و وی در استانداری می تواند بسترهای پیشرفت عمرانی راه و شهرسازی را در استان فراهم آورد.

احمدی پور افزود: با توجه به اینکه گیلان جزء 5 استان اول بیکار کشور است باید مدیران به مزیت های نسبی استان مانند کشاورزی، صنعت و بخش ترانزیت توجه کنند که پیشرفت در این بخش ها می تواند استان را جزء استان های برتر شغل آفرین کشور قرار دهد تا جاییکه استان های دیگر برای کار به این استان مراجعه کنند.

وی بی توجهی به مزیت های نسبی استان را یکی از علل محسوب شدن گیلان در زمره استان های بیکار دانست و گفت: گردشگری یکی از مزیت های مهم استان است که توجه به گردشگری عام و گردشگری تخصصی سلامت در استان موجب پیشرفت می شود و می توان بیشتر بیکاری استان را از این طریق حل کرد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری گیلان اظهارکرد: پیشرفت در هر زمینه ای نیازمند راه و شهرسازی خوب است که اول باید به این مقوله مهم در استان توجه شود.

وی با اشاره به راه ‍های هوایی استان گفت: متاسفانه در گیلان در هفته فقط یک یا دو پرواز هوایی انجام می شود که باید با مدیریت و برنامه ریزی و توجه به این مزیت استانی این پرواز ها بیشتر شود.

احمدی پور در ادامه از مسئولان ارشد کشوری خواست تا در توزیع نیروی انسانی و اعتبارات گیلان نسبت به استان های دیگر تجدید نظر کرده و نگاهشان به این استان ویژه باشد چون گیلان استانی گردشگر پذیر است و نباید اعتباراتش با توجه به جمعیت بیش از 2میلیون 500 نفری باشد چون گیلان در فصل گردشگری با افزایش 30تا 50 درصدی جمعیت روبروست و باید بر این اساس اعتبارات و نیروی انسانی تعیین شود./منبع : شبستان

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان