Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران امروز در همایش نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی که در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد، با بیان اینکه جهان اسلام بر بام ژئوپلوتیک عالم ایستاده است، گفت: از ۳۵ سال پیش هنگامی پیشوای بزرگ مسلمانان حضرت امام خمینی(ره) مسلمانان عالم را با تکیه بر آیات قرآنی به جهاد به مستکبران دعوت کرد آنها را از اسارت و بردگی نجات داد.

وی ادامه داد: وقتی که امام (ره) در روزهای سخت مسلمانان جهان را به بازیابی هویت دینی و تاریخی خود دعوت می کرد، جهان اسلام به محیطی سرد و افسرده و منجمد و خاموش به یک صحنه بازی برای استراتژی قدرت های سلطه گر تبدیل شده بود.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: آن زمان امام (ره) با انقلابی شگفت انگیز اولین پیام تولد جهان جدید، قدرت جدید و تمدن جدید را به نام اسلام در جهان اسلام طنین انداز کرد و وقتی انقلاب امام به پیروزی اولیه خود رسید، نظم ژئوپلوتیک کهن دچار چالش و موج شک جدی شد.

سردار سلامی تصریح کرد: تحول ژئوپلتیک به مفهوم تغییر هویت سیاسی واحد جغرافیایی و یا به مفهوم گسترش نفوذ و تغییر میدان تأثیر یک هویت سیاسی است و انقلاب اسلامی هر دو این مفهوم را در جهان اسلام ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه هم میدان تسلط قدرتهای استکباری را خارج و هم توازن قوا را در جهان به هم ریخت اظهار داشت: از ۳۵ سال پیش به این طرف که صحنه جغرافیایی جهان اسلامی تحول اساسی پیدا کرد، میدان درگیری عمده جهانی در منطقه خلیج فارس و خاورمیانه و جهان اسلام شد. علت این امر هم این بود که غرب پیام تولد تمدن جدید اسلام را از طریق شعله های فروزان بیداری اسلامی به گوش خود شنید.

سردار سلامی تأکید کرد: محیط تعادل قوای جهانی این بار با محوریت اسلام دستخوش تحول شد و میداندار این تحول جهان اسلامی بود.

وی همچنین گفت: از فاصله ۱۴۰۰ کیلومتری دستمان برای رژیم صهیونیستی روی ماشه است.

سردار سلامی با بیان اینکه اسلام یک پیام آسمانی است که فراتر از مرزهای جغرافیایی همه آرمان های مسلمانان را با آیات نورانی خود پیوند می زند، گفت: چیزی که مرزهای ژئوپلوتیک را درمی نوردد همین آیات نورانی بخش قرآن کریم استف چون ژئوپلوتیک مفهوم نسبی و نیازمند ایدئولوژی برای احیای آن است.

وی به حوادث مصر اشاره کرد و گفت: مصر وقتی بر مدار غیراسلام به عنوان لنگرگاه امنیتی آمریکا و رژیم صهیونیستی عمل می کرد از یک ژئوپلوتیک مرده و بی روح برخوردار بود. ارزش های ژئوپلتیک نیاز به شهرت ایدئولوژیک دارد که ارزش های اسلامی نقطه قوی است، چون ارزش های خفته و پنهان و منجمد شده ژئوپلتیک را به ظهور می رساند و قدرتی که برخواسته از یک جغرافیای اعتقادی پیوسته است را ایجاد می کند.

سردار سلامی با اشاره به اینکه هم اکنون توپخانه برخی کشورها می توانند شهرهای رژیم صهیونیستی را بزند، اظهار داشت: برخی از این کشورها به عنوان لنگرگاه رژیم صهیونیستی عمل می کند، اما این مرزها را نادیده می گیرد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه ما امروز می توانیم همه نقاط مورد سلطه رژیم صهیونیستی را با هر حجمی از آتش ویران کنیم، تصریح کرد: این اسلام است که به ما این انبساط و قدرت را داده که با این همه فاصله فاصله جغرافیایی به قلوب ملت فلسطین مسلط شویم اسلام به ما این آرزو و نیرو را می دهد که از همین جا نیرو و ظرفیت های لازم را برای انهدام رژیم صهیونیستی داشته باشیم تا دست مان برای روز حادثه روی ماشه باشد.

وی ادامه داد: اسلام منبع غنی قدرت مسلمانان است و وحدت عنصر اصلی احیابخش ظرفیت بین مسلمانان است. از این رو ما در میدان های سختی دشنمان قدرتمند را شکست داده ایم.

سردار سلامی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی مدل موفقی را از یک کشور اسلامی تولید کرده است، اظهار داشت: انقلاب اسلامی توانسته در همه میدان های نبرد با ماهیت های متنوع و متفاوت از غلبه دشمنان خدا بر مسلمانان جلوگیری کند و طعم تلخ شکست را به انان تحمیل کرده است.

وی به جنگ تحمیلی که علیه ایران اعمال شده بود اشاره و خاطرنشان کرد: مدیریت جنگ هشت ساله جهانی علیه ایران با آمریکا پشتوانه نظامی جماهیر شوروی و حمایت همه جانبه اروپا بود و این جنگ طولانی ترین و نابرابرترین جنگ قرن بیستم بود. البته ما آن را با موفقیت پشت سرگذاشتیم.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران به تحریم های اقتصادی اشاره کرد و با بیان اینکه ما تحریم اقتصادی جهانی را نیز با موفقیت مدیریت کردیم، گفت: نبردهای اطلاعاتی، جنگ روانی، تهاجمات سیاسی، فشارهای فرهنگی و جنگ نظامی که هر کدامشان بزرگ ترین قدرت جهانی را از پا درمی آورد، اداره کرد و این یک قدرت آشکار الهی برای همه مسلمانان است. بنابراین می توان ظرف ۳۵ سال به همه قدرت های بزرگ در همه صحنه ها جنگید و موفق هم شد.

وی با اشاره به درگیری رژیم اشغالگر قدس با حزب الله لبنان، گفت: صحنه درگیری رژیم صهیونیستی با حزب الله لبنان و شکست آنان در جنگ ۲۲ روزه و ۸ روزه را دیدیم و این کار مصداق بارز حجت الهی است.

سردار سلامی تأکید کرد: دشمنان ما امروز در منطقه تحت تعقیب مسلمانان هستند و از این رو فکر نکنید که این آمریکاست که تهاجم می کند، بلکه آمریکایی ها در سطح، تاکتیک و عملیات را انجام می دهند و در سطح راهبردی در انفعال قرار دارند و دیگر این آمریکا نیست که در منطقه حادثه آفرین است، بلکه مسلمانان هستند که حادثه می سازند و آمریکایی ها مجبورند در انفعال این حادثه بازیگر باشند، البته نه یک بازیگر مسلط. ضمن اینکه امروز آمریکایی ها قدرت عملیات علیه سوریه را از دست داده اند و این یک حجت بزرگ برای مسلمانان است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران خطاب به شرکت کنندگان در همایش نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی، گفت: ما امروز در معرض پیشرفت های علمی و تکنولوژی هستیم. این در حالی است که آمریکایی ها مهندسان و دانشمندان ما را در خیابان ها ترور می کردند.

وی اضافه کرد: آمریکا ممکن است در موازنه استاتیک قدرت، مهیب نشان داده شود و آمریکایی ها شاید یک قدرت اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و نظامی باشند، اما موازنه استاتیک قدرت یعنی موازنه ساکن اجزای قدرت برای آنها تأییدکننده نخواهد بود.

سردار سلامی با بیان اینکه در موازنه دینامیک وقتی که این عامل مجزای قدرت با تدابیر آمریکایی در هم می آمیزد و در میدان حرکت می کند، گفت: مسلمانان با اینکه در موازنه های ساکن قدرت در طراز پایین تری به نظر می رسند، در عمل تجلی آیه ای از قرآن می شوند و این نشان می دهد که ما در مسیر یک روند برای معکوس سازی دامنه قدرت دنیای استکبار در جهان اسلام هستیم.

وی ادامه داد: مسلمانان اگر اشتباه کنند شکست می خورند. اگر دوست و دشمن را جابجا و به اشتباه ببینیم انرژی های داخلی را از دست می دهیم و وارد بازی های قدرت های بزرگ می شویم و این خطر بزرگی برای مسلمانان است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری بعد از حضرت امام(ره) در طول این بیست و چند سال مدیریت خردمند و حکمیانه ای را ارائه کردند و راه های غلبه دشمنان اسلام را مسدود کردند که این امر سبب شکوفاسازی عظیم ملت شد.

وی یادآور شد: امروز جمهوری اسلامی ایران به یک قدرت بیداری تبدیل شده و جهان اسلام در ابتدای افق اندیشه های بزرگ ولی فقیه باید بتواند در توطئه های غرب فائق آید./منبع : تسنیم

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان