Thursday، 18 April 2024 | پنجشنبه، 30 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی واگذاری امور دولتی به مردم و گسترش خصوصی سازی را راهکاری مهم در جهت پیشرفت کشور و تحقق اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبر معظم انقلاب عنوان کرد.

ˈ غلامعلی جعفرزاده ˈ عصر پنجشنبه در جلسه شورای اسلامی شهرستان رشت با بیان اینکه از قانون برنامه سوم توسعه به بعد کوچک سازی دولت مورد توجه بوده، اظهار کرد : متاسفانه این مهم به طور کامل محقق نشد و امور مردم به مردم واگذار نشد.

وی با تاکید بر ضرورت کوچک سازی دولت افزود : از 800 هزار میلیارد تومان بودجه مورد بررسی سال آینده دولت، 300 هزار میلیارد تومان بودجه جاری و 500 هزارمیلیارد تومان بودجه شرکت های دولتی بود که نشان دهنده بزرگ بودن دولت است .

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بزرگ بودن دولت مانع از حرکت کشور در مسیر پیشرفت می شود ، گفت: شوراها یکی از نهادهایی است که می توان از ظرفیت آنها برای واگذاری امور مردم وپسشرفت کشور بهره برد .

جعفرزاده با بیان اینکه در بسیاری از کشورهای دنیا علاوه برامور اجرایی و امنیتی امور آموزشی هم به شوراها سپرده شده، گفت : این مهم باید برای پیشرفت کشور و تحقق اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری در کشور مورد توجه قرار گیرد .

وی استفاده ازنظر نخبگان در انجام امور را از شوراهای شهرستان رشت خواستار شد و خاطر نشان کرد : موفقیت در بخش های مختلف و تحقق اقتصاد مقاومتی با بهره گیری از دیدگاه افراد صاحب نظر از همه جناح ها و گروه های سیاسی که قانون اساسی و رهبری را قبول دارند محقق می شود .

نماینده مردم رشت در مجلس با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در جمع مسوولان نظام اضافه کرد : بیانات ایشان در رابطه با اقتصاد مقاومتی، بیانگر آن است که همگان باید با پرهیز از اختلاف در راستای تحقق منویات ایشان گام بردارند .

جعفرزاده پرهیز از پرداختن به مسایل حاشیه ای را از شوراهای اسلامی بخش و شهرهای شهرستان رشت خواستار شد و ادامه داد : شهر رشت با سبقه فرهنگی غنی از جمله داشتن اولین داروخانه شبانه روزی ، اولین مجموعه پرورشگاهی و کشتی سازی با مشکلات زیادی مواجه است که باید برای رفع آنها تلاش شود .

وی با بیان اینکه کشور در تمامی سطوح باید با حضور تمامی نیروها از جناح های مختلف از جمله اصلاحات و اصولگرا اداره شود تصریح کرد : انحصارطلبی مانع پیشرفت کشور است و تفکر شورایی باید در راستای پیشرفت کشور و رفع مشکلات مردم به کار گرفته شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد : نمایندگان مردم رشت آماده پیگیری لایحه های شورای شهرستان در مجلس و همکاری با این نهاد هستند .

به گزارش ایرنا ، شورای اسلامی شهرستان رشت روز پنجشنبه با حضور اعضای شورا ، دوتن از نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ، رییس شورای اسلامی استان و اعضای این شورا تشکیل جلسه داد ./منبع : ایرنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان