Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در رابطه با اقتصاد مقاومتی گفت : بهره گیری از استعدادها و ظرفیت های بومی، روح اقتصاد مقاومتی و راهی برای تحقق این مهم است.

آیت الله ˈزین العابدین قربانیˈ در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت در جمع نمازگزاران این شهر در مصلی امام خمینی (ره) افزود: به فرموده مقام معظم رهبری در دیدار روز بیستم اسفندماه جاری در رابطه با اقتصاد مقاومتی ، روح این اقتصاد در استفاده از امکانات کشور ، افزایش صادرات ، کاهش واردات و توسعه بخش های خصوصی است.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی اظهار کرد : مسوولان و دست اندرکاران بایستی برای تحقق منویات رهبری در این زمینه تمام سعی و تلاش شان را به کار گیرند. خطیب جمعه شهر رشت در این دیدار با بیان گلایه رهبری در رابطه با مسایل فرهنگی کشور و ضرورت توجه به آن خاطر نشان کرد : فرمایشات رهبری در زمینه مسایل فرهنگی بایستی نصب العین مسوولان نهادهای مربوطه قرار گیرد. وی با اشاره به نامگذاری 22 اسفند به عنوان روز شهدا و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آنان تصریح کرد: مدیون شهدا ، ایثارگری ها و فداکاری آنان هستیم بنابراین بایستی همواره مدافع آرمان های شهیدان والامقام باشیم. آیت الله قربانی با بیان این که به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی و ماندگاری آن حاصل خون شهداست ، اظهار کرد : انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل و با کمک مردم به پیروزی رسید و با فداکاری های شهدا ماندگار شده است. وی با تاکید بر ضرورت گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و دلجویی از خانواده های آنان بیان داشت : پاسداری از آرمان های شهدا و خدمتگزاری به خانواده های آنان از وظایف ماست. وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فراسیدن چهارشنبه آخرسال و جلوگیری از بروز حوادث ناگوار در این روز بیان کرد : از انجام کارهای خطرناک ، جبران ناپذیر و مردم آزاری بر اثر استفاده از مواد منفجره و محترقه بایستی خودداری شود. نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان این که جوانان و نوجوانان ما بایستی به مسایل علمی بپردازند ، یادآور شد : جوانان از فکرهای غلط انحرافی و مسایل خرافی در چهارشنبه پایان سال دوری کنند. وی ضمن تبریک فرارسیدن عید نوروز و بهره مندی معنوی از این ایام یادآور شد: صله رحم ، دیدار پدر و مادر، بزرگترها و دیدار سالمندان در آسایشگاه ها به شکرانه سلامتی از جمله مواردی است که بایستی در این ایام به آن بپردازیم. خطیب جمعه شهر رشت در ادامه ضمن تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) خاطرنشان کرد : این بانوی بزرگوار اسوه و الگویی از عفت و نیکی برای همه بانوان است. وی همچنین ضمن تسلیت فرارسیدن سالروز رحلت یادگار امام راحل بیان داشت : حاج احمد خمینی امین امام بزرگوار عظیم الشأن بودند.
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان