Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

ختصاصی گیلانیان : در هفته گذشته فراکسیون رهروان ولایت که فراکسیون اکثریت مجلس شورای اسلامیرا تشکیل می دهد بمنظور بررسی مشکلات کشور و ارائه راهکارها جلسه ای با ریاست جمهور و خود دولت داشت و مشکلات کلان کشور تشکیل شد.

محمد حسین قربانی ، نماینده مردم آستانه و کیاشهر با بیان این مطلب افزود : در این جلسه پنج نفر از نمایندگان به نام های آقایان : حقیقت پور، جلالی، ناصری، موسوی دلیگانی و بنده به نمایندگی مسایل کلی کشوری را با رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت در میان گذاشتیم که موضوع سخنرانی اینجانب علاوه بر مسایل کلان به پاره ای از موارد کلان استانی بود .

وی گفت : این نشست اوج همکاری دولت و مجلس بود که شاخصه این تعامل در بودجه سال 93 تبلور یافت . شاید در هیچ دوره ای از ادوار گذشته تا این حد پیشنهادات بودجه ای دولت لحاظ نشد که مجلس نهم تقریبا تمام پیشنهادات دولت را در لایحه بودجه تصویب کرد و این پیامی بود برای دولت و بنده این را به صراحت به دولت اعلام کردم .

وی افزود : مجلس در اوج بلوغ خودش است و دولت می تواند خیلی بیشتر از این ظرفیت ها استفاده نماید .

قربانی با اشاره به مسئله هسته ای کشور گفت : از دولت خواسته شد برای رفع دغدغه نیروهای ارزشی و مومنین خصوصا خانواده های معظم شهدا گزارش های صحیحی به مردم داده شود و به دولت اعلام کردیم مجلس نیز با تدبیر و هدایت مذاکرات را پیگیری و حمایت می کند .

وی ادامه داد : خوشحال شدیم که بیانیه پایانی مجلس خبرگان رهبری نیز حمایت از تیم مذاکره کننده بود .

نماینده مردم آستانه و کیاشهر گفت : مسایل استانی از جمله چای مطرح شد و از دولت تشکر کردیم که امسال برای اولین بار 160 میلیارد تومان پول در اختیار سازمان چای گذاشته تا بتواند چای را مدیریت نماید و ما خواستاریم در سال 93 حد اقل قیمت برگ سبز چای به کیلوئی دو هزار تومان برسد .

وی افزود : بحث واردات بی رویه برنج مسئله دیگری بود که مطرح کردم و از ایشان خواستم ستادی مثل چای تشکیل و در مورد برنج تدبیر شود تا برنجکاران ما متضرر نشوند زیرا کشاورزان ما در گیلان کمتر از شش دهم هکتار زمین دارند و کشاورزی و برنجکاری در این زمین محدود مقرون به صرفه نیست .

این نماینده گیلان افزود : بحث دیگری را که مطرح کردم سایت نفت و گاز رودسر بود . بر اثر اعلام کارشناسان نفت چاههائی در این منطقه به نتیجه رسید که برای سیزده سال دارای گاز خواهد بود و از دولت خواستیم نتیجه پارس جنوبی برای ما تکرار نشود که کشورهای حوزه خلیج فارس از ذخایر ما استفاده کردند و اینجا هم گزارشات حاکی است که کشورهای حاشیه دریای خزر در حال بهره برداری از منابع مشترک هستند .

وی با اشاره به اینکه در این نشست ریاست محترم جمهور را به شعار (تدبیر) توجه دادم که شعار کارشناسی شده و ریشه در آموزه های قرآنی دارد ؛ گفتم : مردم ما به شما و شعار شما و تدبیر و لباس شما رای دادند و به اعضای ستاد شما رای ندادند امیدواریم کسانی که امروز در اطراف شما هستند این موقعیت را به نفع خودشان مصادره به مطلوب نکنند و تدبیر شما باعث شود که حلاوت و شیرینی شعار شما در کام مردم باقی بماند .

وی در ادامه گفت : بحث آخری که مورد توجه رئیس جمهور نیز قرار گرفت و خود ایشان نیز به آن تکیه داشت بحث ورود دزدانه هیأت های سیاسی خارجی در حلقه اصحاب فتنه کشور بود .

نماینده مردم آستانه و کیاشهر گفت : این ها مسایلی بود که ما ها به نمایندگی از اکثر نمایندگان مجلس مطرح کردیم و الحمد الله پاسخ های آقای دکتر روحانی هم پاسخ های خوبی بود و این نشست یک نشست همراهی و همدلی و همگامی دولت و مجلس بود که الحمد الله بعد از چندین سال شاهد آن بودیم که می توان بودجه را قبل از سال تصویب و به دولت ابلاغ کرد تا دولت به دستگاههای اجرائی ابلاغ نماید.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد در آینده فضا تعامل مجلس و دولت بهتر و به نفع مردم و آینده کشور شود .

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : علی منتظری

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان