Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : فرمانده انتظامی گیلان به برخورد پلیس با برگزاری مراسم چهارشنبه آخر سال در میدان ها و خیابان ها اشاره کرد و گفت: مراسم چهارشنبه آخر سال کوچه محور برگزار شود.

ابراهیم قائدرحمتی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تسلیت فرا رسیدن ایام فاطمیه (س) و تبریک نوروز اظهار کرد: مردم به واسطه دینداری برای چهارشنبه آخر سال برنامه ریزی خوبی دارند و صله رحم را انجام می دهند.

وی خواستار رعایت شأن ایام فاطمیه (س) در چهارشنبه آخر سال و نوروز شد و افزود: هماهنگی لازم با شهرداری ها، اورژانس، اصناف، دستگاه قضایی و ... به منظور پیشگیری از وقوع حوادث احتمالی انجام شده است.

قائدرحمتی با بیان اینکه به سنت های قدیمی احترام می گذاریم، تصریح کرد: پلیس با ناهنجاری، بی نظمی و اخلال در نظم عمومی برخورد می کند.

فرمانده انتظامی گیلان به برخورد پلیس با برگزاری مراسم چهارشنبه آخر سال در میدان ها و خیابان ها اشاره کرد و گفت: مراسم چهارشنبه آخر سال به صورت کوچه محور برگزار شود.

وی از زیر نظر قرار داشتن افراد سابقه دار در ایام نوروز در گیلان خبر داد و بیان کرد: افرادی که در سال های گذشته سابقه دستگیری و بی نظمی دارند با هماهنگی قوه قضائیه زیر نظر گرفته می شوند.

*توقیف خودروهای متخلف تا پایان نوروز

قائدرحمتی با بیان اینکه محدودیت های ترافیکی در چهارشنبه آخر سال اعمال می شود، اظهار کرد: خودروها و موتورسیکلت هایی که مرتکب بی نظمی شوند تا پایان نوروز متوقف می شوند.

فرمانده انتظامی گیلان به کشف بیش از 720 هزار انواع مواد محترقه در این استان خبر داد و بیان کرد: با 245 نفر در رابطه با مواد محترقه برخورد شده است ضمن اینکه اقدام های بازدارنده ادامه دارد.

*کشف 82 درصد سرقت ها در گیلان

وی در ادامه با بیان اینکه افزایش تورم اثر منفی در امنیت جامعه در حوزه سرقت ها دارد، خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون 20 درصد سرقت ها در گیلان افزایش داشته و در کشف سرقت ها نیز 20 درصد رشد داشتیم ضمن اینکه بیش از 82 درصد سرقت ها کشف شده است.

قائدرحمتی وقوع جرم راهزنی و سرقت های خشن در گیلان را منفی دانست و تصریح کرد: امسال در زمینه سرقت به عنف20 درصد کاهش داشتیم و در حوزه سرقت مسلحانه افزایش یا کاهش نداشتیم.

فرمانده انتظامی گیلان از کاهش 67 درصدی تجاوز به عنف در این استان خبر داد و اظهار کرد: سال 92 در حوزه گروکشی 50 درصد کاهش داشتیم و تنها یک مورد در گیلان اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به کاهش 50 درصدی آدم ربایی در گیلان، خاطرنشان کرد: سال 92 وقوع قتل 21 درصد در گیلان کاهش داشته است.

قائدرحمتی به افزایش 44 درصدی کشف انواع مواد مخدر در گیلان اشاره کرد و یادآور شد: امسال 30 درصد افزایش کشف سلاح و مهمات در استان داشتیم.

*کاهش 19 درصدی تلفات جاده ای در گیلان

فرمانده انتظامی گیلان با بیان اینکه امسال در کشته شدگان جاده ای 19 درصد کاهش داشتیم، اظهار کرد: پلیس راه گیلان مقام دوم کشور در کاهش تلفات جاده ای را کسب کرده است و بیش از 100 نفر نسبت به سال گذشته کمتر کشته شدند.

وی از افزایش 9 درصدی تماس های تلفنی به فوریت های پلیسی 110 در گیلان خبر داد و گفت: افزایش تماس مردم با 110 نشان دهنده اعتماد جامعه به پلیس است.

قائدرحمتی با اشاره به اینکه مردم در هر دقیقه از شبانه روز یک تماس تلفنی با پلیس گیلان داشتند، تصریح کرد: بیشترین تماس ها مربوط به تخلف های راهنمایی و رانندگی بوده و کمترین تماس ها مربوط به مسائل مرزی است./منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان