Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : رضا مسرور، مدیرعامل و رییس هیئت مدیره منطقه آزاد انزلی با اشاره به سیاست های اقتصاد مقاومتی این منطقه و ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: برای نخستین بار در سیاست های راهبردی کشور نقش مناطق آزاد و ویژه اقتصادی مورد تاکید قرار گرفته که بر این اساس توسعه حوزه عمل مناطق آزاد و ویژه به منظور انتقال فناوری های پیشرفته، گسترش تولید، تامین نیازهای ضروری و نیز تامین منابع مالی از خارج کشور به عنوان تکلیف از سوی معظم له ذکر شده است.

وی ادامه داد: این سازمان نیز در برنامه اجرایی خود تشکیل شرکت های مدیریت صادرات را در امر انتقال صادرات به خارج کشور مورد توجه قرار داده است.

مسرور با بیان اینکه بسیاری از کشورهایی که در زمینه صادرات موفق بودند از طریق فعال کردن شرکت های مدیریت صادرات برنامه های توسعه صادرات خود را پیگیری کرده اند، تصریح کرد: سازمان منطقه آزاد انزلی نیز برنامه های حمایت از صادرات را در سال 93 سرلوحه کار خود قرار داده و تلاش دارد تا با استفاده از راه اندازی این شرکت ها صادرات از طریق این منطقه را رونق بخشد.

مسرور از افزایش صدور مجوز سرمایه گذاری در منطقه آزاد انزلی خبر داد و اظهار کرد: در 11 ماهه امسال مجوز سرمایه گذاری صادر شده به ارزش 850 میلیارد تومان است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 70 درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه 224 شرکت در منطقه آزاد انزلی به ثبت رسیده است، افزود: 19 شرکت دارای سهامدار خارجی با 47 درصد رشد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته تاسیس شده اند./منبع : شبستان

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 3

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان