Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان : شست محمدابراهیم خلیلی ، شهردار رشت با اصحاب رسانه در سالن آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت برگزار شد . وی ضمن قدردانی از زحمات بی شائبه خبرنگاران اظهار کرد:

رسانه ها را رهبران افکار عمومی در ایجاد بسترهای توسعه اجتماعی، فرهنگی ، سیاسی و ورزشی خواند و افزود: اهالی مطبوعات و رسانه به عنوان چشم های تیزبین و گوش های شنوای جامعه ، گلایه ها و پیشنهادات شهروندان را در قالب این کارگروه برای پیشرفت و توسعه شهری رشت ارایه می دهند.

وی از تشکیل کارگروه رسانه به منظور انعکاس بهتر مشکلات شهری و کمک به رفع سریع تر آنها خبر داد و افزود :نقدهای بسیاری از شهرداری رشت وجود دارد که ما بسیاری از این نقدها را می پذیریم .

وی ادامه داد : شهرداری رشت در گذشته با مشکلات، موانع و چالش های بسیاری روبرو بوده است و کمتر از یک پنجم بودجه پیش بینی شده در سال گذشتت محقق شد و من را در شرایطی شهرداری را تحویل گرفتم که کاملا بحران زده بوده و حتی حقوق پرسنل هم پرداخت نشده بود.

خلیلی افزود : در گذشته بهره وری در شهرداری بسیار پایین و منابع درآمدی بسیار محدود بود و شهرداری رشت علیرغم طلب های زیاد اما ما نتوانسته ایم این طلب ها را جمع آوری نماییم از این رو شهرداری بسیار بدهکار بوده است.

وی متذکر شد: مجموعه شهرداری را باید در ابتدا به آرامش برسانیم تا مردم به ما اعتماد کنند و ما برای پیشرفت نیاز به همکاری و همراهی شهروندان داریم .

وی ادامه داد: عملکرد شهرداری در زمان برف باعث رضایت نسبی شهروندان شد و این امر باعث ایجاد آرامش نسبی و اعتمادسازی در شهر شد .

شهردار رشت گفت: در سال های گذشته شهرداری رشت بالغ بر 200 پروژه در دست اجرا داشته است که هیچ یک از این پروژه ها به مرحله بهره برداری نرسیده و نیمه کاره رها شده است و ما تلاش داریم در سال جاری تنها 4 یا 5 پروژه را با توجه به اولویت های شهری آغاز نماییم و در کوتاه مدت به پایان برسانیم.

وی متذکر شد: مدیریت شهری باید براساس ایجاد اشتغال و ارائه خدمات باشد و مبانی فعالیت در شهرهایی مانند کلانشهر رشت باید مبتنی بر توسعه اقتصادی و اشتغال باشد.

وی همچنین با تاکید به توجه خاص به خواسته ها و نیازهای شهروندان گفت: شهروندان رشتی در سالهای گذشته آنطور که باید و شاید نتوانستند از حقوق شهروندی خود بهره مند شوند و با توجه به اینکه شهرداری به عنوان سازمانی که متعلق به مردم است باید در حفظ و نگهداری حق الناس بیش از سایر موارد توجه شود شهرداری به عنوان سازمان خدمت رسان باید قوی باشد تا بتواند به شهروندان خود خدمت کند.

خلیلی متذکر شد: برای اداره شهر رشت باید تفکر کلان هم داشته باشیم زیرا مشکلاتی که در عرض چندین دهه در این شهر بوجود آمده در یک شب قابل حل نیست.

خلیلی با اشاره به اینکه بسیاری از شهرداری های کوچک و کم سابقه اکنون از شهرداری رشت که دارای قدمت 106 سال هست بسیار جلوتر هستند ، گفت: برای انجام کارهاری بزرگ افکار و برنامه ریزی بلند نیز نیاز است و ما برای توسعه شهر رشت نیاز به یک حرکت جهادی و بسیجی داریم.

شهردار رشت متذکر شد: من به تنهایی برای اداره شهر نمی توانم راه به جایی ببرم و زمانیکه صحبت از مدیریت یکپارچه شهری می شود این است که جمعی از افراد با تجربه و متخصص برای شهر رشت تصمیم بگیرد و ما در مدیریت شهری تفکر ما تبدیل استراتژی به عمل است.

وی خاطرنشان کرد: علیرغم محدودیت مالی در یک ماه و نیم گذشته خدماتی را در راستای زیباسازی شهر انجام داده ایم که شش برابر سال گذشته است ولی بر خود واجب دانستیم فضای شهر رشت را زیبا کنیم.

در پایان نشست نیز کارشناسان حاضر در شهرداری مطالبی را در راستای خدمات شهرداری برای شهر رشت بیان کردند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان