Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : علیرضا شعبان نژاد بعد از ظهر امروز در نشست با کارکنان جهاد کشاورزی در سالن شهدای این سازمان ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو گزارش عملکردی از مدت یک سال و 18 روز خدمت خود در این نهاد را ارائه کرد.

وی سال 92 را بدترین سال مالی جهاد کشاورزی گیلان ذکر کرد و گفت: سازمان جهاد کشاورزی گیلان حداقل با 50 میلیارد تومان بدهی به بنده تحویل داده شد که تا امروز با تلاش تمام مسئولان و کارکنان موفق به پرداخت 70 درصد مطالبات و معوقات شده ایم.

این مسئول با تاکید بر رعایت حقوق ارباب رجوع با توجه به وضعیت سالمندی آنها، اظهار کرد: برای رفاه حال ارباب رجوع و کارکنان دو دستگاه آسانسور در سازمان جهاد کشاورزی نصب شده است.

شعبان نژاد به تغییر دکوراسیون داخلی اتاق ها و فضای اداری در سال جدید اشاره کرد و افزود: این کار برای ایجاد فضای شاد اداری محقق می شود.

*تخصیص 90 میلیارد تومان تسهیلات به بخش کشاورزی در سال 92

وی با بیان اینکه در سال 92 مبلغ 90 میلیارد تومان تسهیلات به بخش کشاورزی اختصاص یافت، تصریح کرد: 32 میلیارد تومان از اعتبارات استان به بخش توسعه مکانیزاسیون در اختیار کشاورزان قرار گرفت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه این استان کارگاه مدیریت بحران است، یادآور شد: چند روز پس از صدور حکم بنده، برای مدیریت بحران های ایجاد شده مانند هجوم ملخ ها در رودبار فرا خوانده شدم.

وی به خبر بروز خشکسالی در ابتدای سال 92 اشاره کرد و گفت: بحران کم آبی در گیلان نیز با همکاری کارکنان و کشاورزان برطرف شد.

*ادامه مدیریت توزیع آب سد سفیدرود در سال 93 به عهده جهاد کشاورزی است

شعبان نژاد خاطرنشان کرد: امسال برای نخستین بار مدیریت توزیع آب سد سفیدرود به جهاد داده شد و این کار تا سال آینده نیز ادامه دارد.

وی بروز سیل و برف و خسارت های ناشی از آن را از دیگر بحران های گیلان در سال 92 برشمرد و گفت: برف امسال به 90 درصد بخش کشاورزی در گیلان آسیب رساند.

این مسئول طبق آخرین آمار برآورد شده، خسارت برف در گیلان را 126 میلیارد تومان اعلام کرد.

*کم آبی مهم ترین بحران گیلان است

وی با بیان اینکه تاکنون درباره بحث کم آبی در گیلان با کشاورزان به طور شفاف اطلاع رسانی شده است، افزود: کم آبی مهم ترین بحران گیلان است و کشاورزان با اطلاع از این معضل باید آن را مدیریت کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان، هجوم ملخ، مبارزه با مگس زیتون و ... را از جمله مشکلاتی دانست که برای حل آنها نیاز به اخذ اعتبارات ملی است.

*پرداخت مطالبات بازنشستگان سال 92 در آینده نزدیک

وی با بیان اینکه تاکنون تمام پاداش بازنشستگان سال 91 پرداخت شده است، متذکر شد: مطالبات بازنشستگان سال 92 نیز در آینده نزدیک پرداخت می شود.

شعبان نژاد تصریح کرد: 3 میلیارد و 200 میلیون تومان از اعتبارات نقد شده که به زودی به بازنشستگان پرداخت می شود.

به گفته وی، مطالبات مرخصی ها نیز به زودی پرداخت می شود و اجرای طرح تکریم ارباب رجوع در سال جدید نیز با رویکردی جدید و منطقی در سازمان جهاد کشاورزی اجرا می شود./منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان