Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : محمدعلی نجفی صبح امروز در جمع فرمانداران گیلان توسعه منطقه آزاد انزلی در توسعه استان را حائز اهمیت خواند و اظهار کرد: شعاع منطقه آزاد انزلی به صورت گسترده افزایش پیدا می کند.

وی از الحاق فرودگاه سردار جنگل رشت به منطقه آزاد انزلی خبر داد و افزود: گردشگران و مسافران خارجی در صورت وقوع موضوع مذکور بدون اخذ روادید می توانند وارد گیلان شوند.

نجفی با اشاره به اینکه ماشین آلات سنگین اداره های گیلان از طریق منطقه آزاد انزلی وارد می شود، بیان کرد: واردات از طریق منطقه آزاد در قیمت تمام شده ماشین آلات تاثیرگذار است.

به گفته استاندار گیلان، گسترش منطقه آزاد انزلی در صورت موافقت محیط زیست و منابع طبیعی انجام می شود.

استاندار گیلان در ادامه با اشاره به حضور قوی مردم در انتخابات 24 خرداد امسال خاطرنشان کرد: مردم پس از انتخابات توقع ایجاد فضای گفتمان سیاسی در کشور را دارند.

وی، حضور گسترده مردم در انتخابات ریاست جمهوری را تحقق حماسه سیاسی مد نظر مقام معظم رهبری عنوان کرد.

*به دنبال تغییرات اساسی مدیریتی در گیلان نیستم

نجفی با بیان اینکه به دنبال تغییرات اساسی مدیریتی در گیلان نیستم، تصریح کرد: فرمانداران باید خط مشی دولت اعتدال را تبیین کرده و دنبال کنند.

استاندار گیلان رویکرد وزارت کشور را بهره مندی از نیروهای داخلی دانست و بیان کرد: محدودیت هایی در کنار رویکرد مذکور داریم ضمن اینکه گفتمان جدید توقع هایی از ما دارد و از این رو نیاز بود پذیرای افرادی در کنار خود باشیم.

وی با اشاره به اینکه نمایندگان مردم در مجلس، ائمه جمعه و مردم در نقاط مختلف توقع هایی در بحث مدیریتی دارند، خاطرنشان کرد: اندیشه مسئولان بر این است که اندیشه های جدید باید مشکلات شهرستان ها را بشناسند.

نجفی بر اجرایی شدن توسعه گیلان تاکید کرد و گفت: در بخش های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی استان مشکلاتی داریم و کم کاری هایی شده است.

استاندار گیلان خواستار ایجاد اشتغال در بخش های مختلف شد و اظهار کرد: اگر در کوتاه مدت به موضوع اشتغال نپردازیم ضربه سنگینی به استان وارد می شود.

وی با بیان اینکه فرمانداران باید تجلی قدرت دولت در شهرستان ها باشند، یادآور شد: فرمانداران با اشراف به قوای سه گانه باید با تدبیر عمل کنند.

نجفی پذیرفتن خط مشی دولت توسط فرمانداران را حائز اهمیت خواند و اظهار کرد: فرمانداران باید در کنار دیگر مسئولان باشند و با این اعتقاد عمل کنند.

استاندار گیلان توسعه استان را نیازمند آرامش و همراهی نمایندگان مجلس، ائمه جمعه و ستادها دانست و بیان کرد: با نظر فرد یا گروهی کاری را انجام نمی دهم و هر موقع به جمع بندی برسم مدیران و فرمانداران را انتخاب می کنم.

وی با اشاره به اینکه بعضی از بخش ها به لحاظ قانونی از اختیار استاندار خارج است، تصریح کرد: انتخاب مدیران کل و روسای سازمان ها بدون نظر استاندار انجام نمی شود و اگر مدیری وارد استان شود باید با تایید ما باشد.

استاندار گیلان به تغییر در تعدادی از اداره های کل در این استان اشاره کرد و گفت: بعضی از تغییرات به دلیل سیاست وزارتخانه ها یا بازنشستگی افراد بوده و در تلاش هستیم اصلاحات لازم در این بخش انجام شود.

وی با بیان اینکه کشور در زمان روی کار آمدن دولت جدید دارای تورم 40 درصدی همراه با رکود بود، یادآور شد: تحریم های همه جانبه را در آغاز به کار دولت داشتیم و رئیس جمهور با توجه به سابقه طولانی در مذاکرات به ویژه در دوره اصلاحات این موضوع را دوباره آغاز کرده است.

نجفی به مخالفت شدید جناح حاکم تندروی آمریکا و صهیونیست ها در مذاکرات اشاره کرد و گفت: گروه مذاکره کننده ایرانی با توجه به تدبیر مقام معظم رهبری و رئیس جمهور فعالیت می کنند و امیدواریم این بخش با پیروزی گفتمان ایران شکل بگیرد./منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان