Thursday، 18 April 2024 | پنجشنبه، 30 فروردین 1403
1 2

گیلانیان :  رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان گیلان از تشدید تدابیر امنیتی ناجا در ایام نوروز برای مقابله با سرقت خبر داد.

سرهنگ ˈ فرهاد فلاح کریمیˈ با اشاره به اینکه طرح مبارزه با سرقت توسط پلیس آگاهی و معاونت پیشگیری در استان اجرا شده، افزود: در راستای اجرای این طرح، شمار نیروی انسانی از سوی ستاد فرماندهی ناجا از طریق پایگاه های آموزشی و ستادی برای کمک به نیروی انتظامی استان افزایش یافته است.

وی اظهار کرد: در این ایام با وجود تعطیلات نوروزی، تمامی نیروها در آماده باش هستند و در حال حاضر از 75 درصد توان نیروی انتظامی استان برای مقابله با تخلفات به ویژه سارقان بهره گرفته شده است.

رییس پلیس آگاهی گیلان تصریح کرد: در همین راستا و برای حفظ امنیت شهروندان، در تمامی پارک ها و تفرجگاه های استان کانکس های پلیس استقرار یافته است.

سرهنگ فلاح کریمی گشت های خودرویی، موتوری و پیاده نیروی انتظامی در استان را از دیگر اقدامات پلیس آگاهی و معاونت پیشگیری نیروی انتظامی استان در راستای مبارزه با سرقت عنوان کرد.

وی اضافه کرد: این اقدامات ناجا موجب شده از 27 اسفندماه تاکنون سرقت در استان 40 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یابد.

وی با بیان اینکه بر اساس شواهد سرقت از منازل و خودرو از فراوانی بیشتری نسبت به سایر سرقت ها برخوردار است، افزود: شهروندان باید برای امنیت اثاثیه و لوازم منزلشان ، در هنگام ترک محل سکونت خود، آن را به همسایه ای مطمئن بسپارند.

رییس پلیس آگاهی گیلان همچنین توصیه کرد: هموطنانی که از چادر مسافرتی برای استراحت استفاده می کنند، از گذاشتن لوازم شان در این چادرها خودداری کنند.

وی احساس ناامنی حتی یک شهروند در جامعه را برای پلیس بااهمیت خواند و خاطرنشان کرد: از این رو، پلیس تمام توان خود را برای ارتقاء احساس امنیت و حفظ امنیت تمامی شهروندان بکار می گیرد.

طرح نوروزی پلیس گیلان از 26 اسفندماه آغاز شده و 600 واحد گشتی در حوزه انتظامی و 450 واحد گشتی در راهنمایی و رانندگی و پلیس راه در این طرح مشارکت دارند.

58 کانکس پلیس نیز در تفرجگاه ها، پارک ها و دیگر نقاط حساس برای راهنمایی، هدایت و تامین امنیت عمومی استقرار یافته اند.

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 1

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان