Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : جانشین فرماندهی ناجا از اجرای ساز و کار پلیس افتخاری در 13 استان کشور خبر داد و گفت: مقابله با قاچاقچیان و صاحبان سرمایه های نادرست و مقابله با برهم زنندگان نظم اقتصادی از نقش های مهم نیروی انتظامی در سال جدید است.

سردار احمدرضا رادان در حاشیه سفر خود به گیلان در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت عزم و مدیریت جهادی را سرلوحه امور نیروی انتظامی در سال 93 عنوان کرد.

وی اظهار کرد: یکی از افتخارات ما این است که سرباز ولایت هستیم بنابراین باید گوش به فرمان باشیم.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی گفت: مخاطب مقام معظم رهبری تمام مدیران مجموعه نیروی انتظامی بودند و ما باید صرف نظر از افزایش عِده و عُده اقدام های خود را بهتر و مناسب تر انجام دهیم.

وی افزود: نیروی انتظامی با احصای شعار مقام معظم رهبری نقش تعیین کننده ای در بخش مبارزه با قاچاق و مفاسد اقتصادی دارد.

رادان تامین امنیت صاحبان سرمایه درست، مقابله با قاچاقچیان و صاحبان سرمایه های نادرست و مقابله با برهم زنندگان نظم اقتصادی را از نقش های مهم نیروی انتظامی عنوان کرد.

وی اولویت های اصلی فرماندهی ناجا در سال جدید را مبارزه با سارقان و کاهش وقوع سرقت، امنیت اخلاقی و مبارزه با موادفروشان خرد و افزایش احساس امنیت مردم برشمرد.

جانشین فرماندهی ناجا با اشاره به تمهیدات پلیس در سال جدید، تصریح کرد: برخورد نیروی انتظامی با سارقان و موادفروشان خرد در سال 93 برخورد سختی خواهد بود.

وی با ابراز رضایت از عملکرد مجموعه پلیس گیلان خاطرنشان کرد: آغاز پلیس گیلان در سال 93 در بحث کاهش تصادفات و فوتی ها بسیار آغاز خوبی است و این روند قابل تقدیر بوده و باید ادامه یابد.

سردار احمدرضا رادان شامگاه دوشنبه در جریان بازدید از ستاد انتظامی گیلان اظهار کرد: نیروی انتظامی در کنترل تصادفات، سرقت و خدمت به مردم نسبت به سال گذشته آماده تر است.

وی، عدم شتاب، عجله و استراحت کافی در سفر را بهترین هدیه و ارمغان مردم به پلیس دانست و تصریح کرد: پایبندی مردم به تکالیف شهروندی قبل از ترک منزل به قصد مسافرت در کاهش وقوع سرقت منزل موثر است.

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه سازوکار پلیس افتخاری از ستاد کل نیروی های مسلح ابلاغ شده است، اظهار کرد: این سازوکار در 13 استان در اولویت اجرایی قرار گرفته است.

وی، گیلان را یکی از این استان هایی دانست که می تواند پلیس افتخاری داشته باشد.

رادان از همراهی مردم با پلیس در کاهش 9 درصدی وقوع تصادفات نسبت به مدت مشابه سال قبل قدردانی کرد و یادآور شد: کاهش تصادفات قابل قبول نبوده زیرا تعدادی از مسافران به مقصدشان نرسیدند.

وی با بیان اینکه واژگونی خودرو روز دوشنبه نسبت به روز گذشته افزایش داشته است، گفت: دلیل اصلی واژگونی خودرو خستگی و خواب آلودگی مردم و شتاب و عجله در رسیدن به مقصد بوده است.

رادان با اشاره به اینکه مردم با استراحت کافی و عدم شتاب و عجله می توانند 46 درصد از دلایل تصادفات را کم کنند، بیان کرد: از حیث فراوانی 62 درصد از تصادفات در 30 کیلومتری شهرها رخ داده که این موضوع ناشی از عجله و شتاب مردم در رسیدن به مقصد است.

جانشین فرمانده ناجا درصد بالایی از تصادفات را در ساعت خواب و خستگی از 12 ظهر تا 18 عصر عنوان کرد و متذکر شد: مردم تمرین شتاب و عجله نکردن را سر لوحه سفر خود قرار دهند تا از سفر لذت ببرند./منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان