Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : ایسنا نوشت - وزیر ارتباطات که از بدو ورود به کابینه همواره خود از منتقدان وضعیت اینترنت بوده در تازه ترین صحبتهای خود اصلاح وضعیت اینترنت را نیازمند زمانی 18 ماهه دانسته است.

به گزارش خبرنگار ارتباطات و فناوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمود واعظی که بر خلاف برخی دولتمردان عضویت در شبکه های اجتماعی داخلی را بر عضویت فیس بوک ترجیح داده به تازگی در صفحه خود در شبکه های اجتماعی داخلی به انتقاد مجدد از وضعیت اینترنت پرداخته و از برگزاری جلسات متعددی با مدیران شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت خبر داده است.

واعظی که از چندی پیش تخفیفی 35 درصدی در ارائه پهنای باند به شرکت های ارائه کننده ADSL را در نظر گرفته بود تا این شرکت ها تخفیفی 20 درصدی برای کاربران خود اعمال کنند همچنین به وضعیت این تخفیف ها اشاره کرده است.

وی درباره وضعیت اینترنت در کلوپ یادآور شد: «با توجه به شکایاتی که کاربران محترم اینترنت از وضعیت کیفیت و سرعت اینترنت دارند؛ جلسه ای با مدیران شرکت های ارائه دهنده سرویس های اینترنتی داشتم. در این جلسه به مدیران این شرکت ها گفته شد که اغلب شکایت های مردم در خصوص اینترنت به دو علت است یکی سرعت پایین و دیگری اختلال. از آنها خواستم که کیفیت خدمات ارائه شده را افزایش پیدا کند.

برای این کار با تلاش های همکارانم در حال حاضر هیچ محدودیتی برای واگذاری پهنای باند به شرکت ها نداریم و بنابراین بایستی شرکت های ارائه دهنده اینترنت ضریب اشتراک یک به 8 را اجرایی کنند و تا زمانی که شرکت ها برای درآمد بیشتر ضریب اشتراک یک به 20 یا بیشتر عمل می کنند سرعت اینترنت بالا نمی رود و مشکلات باقی خواهد ماند لذا ما بنا داریم با شرکت هایی که این موصوبه را رعایت نکنند برخورد قانونی کنیم. همه شرکت ها بایستی مراکز خدمات مشتریان و پاسخگویی فعال داشته باشند و این موضوع در ارزیابی و رتبه بندی این شرکت ها که توسط سازمان تنظیم مقررات انجام می شود، را لحاظ خواهیم کرد.» واعظی در پایان نیز اظهار امیدواری کرد با اجرایی شدن این دو مصوبه بخشی از مشکلات فعلی برطرف شود. البته به اعتقاد وی حل اساسی سرعت و ارتقاء کیفیت اینترنت حداقل 18 ماه زمان نیاز دارد تا چند پروژه ای که در چند ماه اخیر طراحی شده اجرایی شود.

وزیر ارتباطات کمی پیشتر نیز اعلام کرده بود: «این روزها گزارش هایی دریافت کردم که هنوز برخی از شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنتی تخفیف قیمت اینترنت را اجرا نکرده اند، با مدیران این شرکت ها جلسه ای تشکیل شد و به آنها گفته شد که ما علیرغم مشکلات فراوانی که داشتیم از سهم خودمان گذشتیم و از شرکت ارتباطات زیرساخت خواستیم که 35 درصد تخفیف فروش در پهنای باند به این شرکت ها بدهد و این شرکت ها نیز بایستی حداکثر تا پایان سال مصوبه تخفیف 20 درصد قیمت قبلی در فروش حجمی را اجرا کنند. تخفیف 35 درصد از زمانی که شرکت های PAP یا ارائه دهنده خدمات اینترنتی به مردم تخفیف دهند، برایشان اعمال می شود.»

واعظی تاکید کرده بود: «هدف ما این است که مردم به استفاده از اینترنت ترغیب شوند وقتی هدف جهانی در سال 2020، اتصال بیش از 50 میلیارد وسیله یا شیء یا فرد از طریق شبکه به یکدیگر است ما بایستی تلاش بیشتری کنیم و زمینه را به گونه ای آماده کنیم که همه آحاد مردم از تمامی طبقات اقتصادی و اجتماعی بتوانند به راحتی از اینترنت استفاده کنند و این وقتی محقق می شود که برای رشد و توسعه ICT در کشور کمی از منافع خودمان بگذریم. البته وظیفه وزارت ارتباطات این است که با اجرای پروژه های بزرگ این بستر را در کشور فراهم کند.»

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان