Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: صنعت گردشگری روستایی امروز به عنوان یک راهبرد می تواند نقش موثری در توسعه و تنوع بخشی به اقتصاد منطقه ای برعهده داشته باشد.

محمدحسین قربانی افزود: در حال حاضر صنعت گردشگری یکی از منابع مهم تولید، درآمد، اشتغال و ایجاد زیرساخت ها برای دستیابی به توسعه پایدار به شمار می آید.

وی همچنین گردشگری روستایی را گرایشی نوین در صنعت گردشگری دانست و اظهارداشت: این صنعت امروز به عنوان یک راهبرد می تواند با برنامه ریزی اصولی و شناسایی مزیت ها و محدودیت های گردشگری روستایی، نقش موثری در توسعه و تنوع بخشی به اقتصاد منطقه ای برعهده داشته باشد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: فعالیت گردشگری امروزه به عنوان یکی از مهمترین و پویاترین فعالیت ها در جهان مطرح است. در تمام عرصه ها چه در سطح جهانی، ملی و منطقه ای مورد توجه برنامه ریزان دولتی، شرکت های خصوصی قرار گرفته است.

وی افزود: توسعه صنعت گردشگری در مناطقی همچون گیلان که با معضلاتی همچون میزان بیکاری بالا مواجه هستند، از اهمیت فراوانی برخوردار است.

قربانی در ادامه فرصت های گردشگری آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر را ممتاز توصیف کرد و اظهارداشت: بهره گیری صحیح از این فرصت ها نیازمند برنامه ریزی هدفمند و مشارکت جدی بخش خصوصی است.

وی اذعان داشت: با وجود اهمیت بی بدیل صنعت گردشگری در توسعه و شکوفایی اقتصادی، سیاست گذاری های مناسبی در خصوص ارتقا این صنعت در استان باید انجام شود.

نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: بسیاری از کشورها این صنعت پویا را به عنوان منبع اصلی درآمد، اشتغال، رشد بخش خصوصی و توسعه ساختار زیربنایی می دانند.

وی تصریح کرد: از این رو باید توسعه گردشگری به عنوان یک استراتژی از جنبه های مختلف اقتصادی، اجتماعی، اکولوژیک و نهادی مورد بررسی قرار گیرد./منبع : مهر

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان