Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری و نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: نظام آموزش و بنای دانش اندوزی در کشور باید مبتنی بر تحقیق و پژوهش باشد.

جبار کوچکی نژاد افزود: در دانشگاه های کشور باید در کنار آموزش به موضوع پژوهش نیز توجه بیشتری شود.

وی اظهارداشت: تمامی برنامه هایی که در کشور اجرا می شود باید با پشتوانه علمی و پژوهشی باشد.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت: در زمینه های تحقیق و پژوهش اقدامات شاخصی در سطح استان گیلان انجام گرفته است و باید این روند در سالهای آینده نیز تداوم داشته باشد.

وی با بیان اینکه گیلان دارای ظرفیت های متعددی در این زمینه است، تصریح کرد: داشتن روحیه پژوهشی در بین جوانان یکی از نقاط قوت در این استان است.

کوچکی نژاد با بیان اینکه ایران اسلامی به واسطه داشتن جوانان پژوهشگر بعد از پیروزی انقلاب توانسته به قله های پیشرفت برسد، اذعان داشت: فرهنگ پژوهش و تحقیق باید از دوران مدرسه برای دانش آموزان تبیین شود تا دانش آموزان از سطح مدارس با اهمیت پژوهش آشنا شوند.

وی با تصریح اینکه پژوهش نقطه آغازین حرکت های بنیادین در جامعه است، افزود: نتایج حاصل از پژوهش و تحقیق باید شاخص حرکت های تصمیم گیرندگان مملکت در مسائل مختلف جامعه باشد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه علمی نتیجه توجه به پژوهش است و تولید دانش نیز بر مبنای تحقیق استوار است.

وی اظهارداشت: پیشرفت و توسعه کشور با انجام پژوهش و تحقیق امکان پذیر خواهد شد.

کوچکی نژاد بیان داشت: پژوهش و علم نیاز اساسی در کشور است چرا که پژوهش موجب اقتدار و حتی امنیت کشور می شود و برای حفظ استقلال، عزت و هویت خود باید به موضوعات علمی توجه کرد.

وی یادآورشد: به نتایج پژوهش باید توجه ویژه ای داشت و آن را به طرح های فناورانه و در نهایت به محصول تبدیل کرد تا جامعه در حد ممکن از آن بهره مند شود./منبع : مهر

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 3

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان