Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت با اشاره به نام گذاری امسال به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، گفت: باید در کنار اقتصادجامعه به فرهنگ توجه کنیم و نباید اجازه دهیم با قلم های رسانه های مزدوران جامعه ما سکولاریزم و بد اخلاق شود.

آیت الله زین العابدین قربانی پیش از ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این شهر، با اشاره به نام گذاری امسال توسط مقام معظم رهبری به عنوان « سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی»، اظهار کرد: اگر اقتصاد در جامعه نباشد اعتقاد مردم آسیب می بیند.

وی افزود: با اقتصاد مقاومتی باید از تمام توان کشور مانند کشاورزی، صنعت و سایر بخش ها استفاده کرد و فرهنگ را که به مانند هوای پاک برای حیات نیاز است در کشور تقویت کنیم.

عضو مجلس خبرکان رهبری گفت: در عین حال که به اقتصاد توجه می کنیم باید به فرهنگ نیز توجه داشته باشیم و نگذاریم جامعه به سکولار تبدیل شود و اجازه ندهیم جامعه ما بداخلاق شود.

رسانه ها اجازه ندهند قلم های مزدوران، مقدسات اسلامی را تحریف کند

قربانی با بیان اینکه نباید اجازه دهیم قلم های مزدوران، مقدسات اسلامی ما را تحریف و مسموم کند، تصریح کرد: نگذاریم این قلم ها قصاص قرآنی ما را که در مقابل رفتارهای ناپسند و گناه انجام می شود، به عنوان رفتارهای غیر انسانی بیان کنند و رسانه ها، صدا و سیما و روزنامه های کشور باید خیلی مراقب باشند.

وی با بیان اینکه نباید اجازه دهیم رسانه های مزدور با تبلیغات خود فرهنگ اسلامی و الهی را از ما بگیرند، خاطرنشان کرد: در اسپانیا پس از هشت قرن اسلام را از جوانان آنها گرفتند و بی حجابی، هوسرانی و بی عفتی را ترویج دادند و اسلام از آنجا رفت.

امام جمعه رشت با تأکید بر اینکه اگر ما هم مراقب نباشیم زحمات شهدا، علما، مومنین و حزب الله ما از بین می رود، گفت: مراقب باشیم که بی بند و باری در جامع رواج نیابد.

قربانی با اشاره به «شهید امر به معروف، طلبه علی خلیلی»، افزود: این شهید به دلیل امر به معروف توسط اشرار با چاقویی که به گلوی اش زده شد پس از ماه ها بستری شدن در بیمارستان به دلیل انجام فریضه دینی به شهادت رسید.

12 فروردین گنج ارزشمندی برای تاریخ ملت است

وی با اشاره به روز 12 فروردین ماه، این روز را به عنوان بزرگترین عید ملی و تاریخی ایران نامید، تصریح کرد: این روز به عنوان اعیاد بزرگ مذهبی و ملی ملت ما محسوب می شود زیرا در این روز حکومت مستبد بعد از دو هزار و 500 سال فروریخت.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه در روز 12 فروردین 58 قصر سلطه شیطان از بین رفت، خاطرنشان کرد: باید سال های رنجی که سپری و رشادت هایی که با نثار خون شهدا برای تحقق این انقلاب ریخته شد را به جوانان منتقل کنیم که یک گنج بزرگ است.

قربانی افزود: با انقلاب اختیار امور کشور به دست مردم هستند و مردم دولتمردان و سیاسیون کشور را انتخاب می کنند و دیگر آمریکا، استعمار و انگلیس در سرنوشت این کشور دخالتی ندارند.

دنیای امروز گرفتار عقل های معلول و بیمار است

وی با بیان اینکه امروز دنیای ما گرفتار هوا و هوس و عقل های معلول، بیمار و ضعیف است، گفت: متاسفانه امروز دنیا گرفتار این معضلات و مشکلات است.

امام جمعه رشت افزود: امتیاز 12 فروردین این است که جمهوری اسلامی ایران قوانینی را وضع می کند که براساس کتاب و سنت است و مسئولینی که این قوانین را اجرا می کنند می خواهند مجری دستورات الهی باشند و باید مسلمان باشند و قدر اسلام را بدانند.

قوانین جمهوری اسلامی ایران، اسلامی و دینی است

قربانی تصریح کرد: در زمان حضرت علی(ع) و پیامبر(ص) نوخاله هایی بودند و در زمان ما هم وجود دارد اما عموم جامعه ما با زمان طاغوت متفاوت است و اعمال زشت را انجام نمی دهند و پیرو دین و قوانین اسلامی هستند.

وی با بیان اینکه قوانین جمهوری اسلامی ایران، اسلامی و دینی است، گفت: این قوانین نقص قانون بشری را ندارد و در راس آن ولی فقیه با درایتی که دارد تصمیم می گیرد.

کشاورزی گیلان امسال با کمبود آب رو به رو است

امام جمعه رشت با اشاره به ذخیره 670 میلیون متر مکعب آب در پشت سد سپیدرود،گفت: در سال گذشته حداقل یک میلیارد متر مکعب آب در پشت سد ذخیره شده بود که به دلیل سد زدن در حوزه های بالادستی سرریز آب امسال نداشتیم.

قربانی افزود: آب کشاورزی گیلان امسال کم است و کشاورزان باید با استفاده از آب های باران، تالاب ها و رودخانه ها مزارع خود را شخم بزنند.

در روز طبیعت حرمت ایام فاطمیه حفظ شود

وی با اشاره به روز 13 فروردین و روز طبیعت، خاطرنشان کرد: مردم در این روز به تفریح بپردازند اما حرمت ایام فاطمیه را حفظ کنند زیرا فاطمیه دوم از همین روز شروع می شود و باید حرمت ها را حفظ کنیم.

امام جمعه رشت گفت: باید حرمت و شخصیت بزرگ حضرت فاطمه زهرا(س) را حفظ کنیم و رفتارهای نا مناسب در این روزها انجام نشود./منبع : تسنیم

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان