Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : روحانی مبارز گیلان با اشاره به اینکه بزرگترین فریضه در اسلام دفاع از حریم ولایت و امامت است، گفت: ولایت، روح اسلام و جان قرآن است.

حجت الاسلام حسن سمیعی در مراسم بزرگداشت شهید امر به معروف و نهی از منکر،علی خلیلی که عصر امروز در حسینیه شهدای گمنام رشت برگزار شد، اظهار کرد: خدا به اعمال واجب ما نیازی ندارد بلکه این اعمال برای رهایی انسان ها از گناه و معصیت انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه نماز برای نجات انسان از مشکلات و دوری از گناهان واجب شده است، افزود: انسان مؤمن و موحد به جایگاهی می رسد که عالم را محضر خدا می بیند.

این روحانی مبارز گیلان، با بیان اینکه سخنان باطل برای تزلزل واجبات از سوی جهان استعمار به جهان اسلام راه پیدا کرده است، تاکید کرد: کامل ترین اسلام و بالاترین کتاب، قرآن کریم است.

سمیعی خاطرنشان کرد: توجه همه بزرگان دینی توجه به واجبات و ترک محرمات را در زندگی روزمره عملیاتی می کنند و در این راستا امر به معروف و نهی از منکر نیز مهم است.

وی وجود مشکلات متعدد در بخش های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی را به دلیل عدم توجه به امر به معروف و نهی از منکر دانست و گفت: در احکام الهی و احادیث الهی به این فریضه مهم تاکید شده است.

این روحانی برجسته گیلانی با اشاره به اینکه بزرگترین فریضه در اسلام دفاع از حریم ولایت و امامت است، تصریح کرد: روح اسلام و جان قرآن، ولایت است.

سمیعی به سخنان مقام معظم رهبری در جمع زائران راهیان نور اشاره کرد و گفت: رهبر انقلاب با حضور خود نشان دادند که عزت و قدرت نظام اسلامی مدیون شهدای هشت سال دفاع مقدس است و نباید گذاشت یاد شهدا فراموش شود.

وی با بیان اینکه شهادت طلبه علی خلیلی درسی برای یکایک جوانان این مرز و بوم است، خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر باید بین همه اقشار جامعه نهادینه شود.

روحانی مبارز گیلان، به شهدا فتنه سال 88 اشاره و بیان کرد: شهدای فتنه 88 مظلومانه به شهادت رسیدند و متأسفانه کمتر به آنها توجه می شود.

سمیعی با بیان اینکه تدبیر رهبر معظم انقلاب همراه با بصیرت مردمی طومار فتنه گران در سال 88 را پیچید، اظهار کرد: حماسه نهم دی، با وجود رهبری انقلاب به وقوع پیوست و سخنان ایشان مردم را بیدار کرد.

وی اظهار کرد: رمز بقای انقلاب اسلامی ایران، امامت و ولایت است.

در پایان مراسم طوماری با امضاء و دستخط حاضران در مراسم خطاب به سران قوای سه گانه برای برخورد قاطعانه و عبرت انگیز با ضاربان و مسببان شهادت شهید علیه خلیلی تهیه شد./منبع : تسنیم

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان