Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : مدیرعامل سرویس های حمل و نقل نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: برای نخستین بار در ایران نوسازی کشتی بدون حوض خشک در انزلی آغاز شد.

امیر دریادار محسن بهزادفر در انزلی اظهار کرد: برای نخستین بار در شمال و جنوب ایران کشتی با تناژ بالا بدون استفاده از حوض خشک توسط بالشتک های هوا از آب خارج شده است.

وی افزود: کشتی وفا 2 نخستین شناور در حال بازسازی در شرکت کشتی سازی هفتم آذر است.

مدیر عامل سرویس های حمل و نقل نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه برای راه اندازی این کشتی تلاش های زیادی شده است، گفت: تلاش تمام کارکنان شرکت و مقام های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به ویژه همراهی خوب مردم انزلی در راه اندازی شرکت مذکور تاثیرگذار بوده است.

وی درباره از آب بیرون کشیدن کشتی وفا 2 در شب عید امسال یادآور شد: این کشتی در وضعیت اضطراری قرار داشت و در خطر بود و باید تعمیرات زیرآبی روی آن انجام می شد.

بهزادفر برآورد برای فعالیت کشتی سازی مذکور را ایجاد اشتغال 100 نفر به صورت مستقیم عنوان کرد و افزود: در این کشتی سازی با مشاغل جانبی و پیمانکاران برای 500 نفر به طور غیرمستقیم ایجاد اشتغال می شود.

وی متذکر شد: کشتی وفا 2 از کلاس راشا است و 44 سال سن، 90 متر طول، 13 متر عرض و یک هزار و 600 تن وزن دارد.

مدیرعامل سرویس های حمل و نقل نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: این کشتی 2 هزار و 800 تن ظرفیت بارگیری دارد و مالکیت آن با ایران است.

به گفته وی، نیروی دریایی ارتش ایران بیش از 80 سال در جنوب ایران به طور عملیاتی بسیاری از فعالیت ها را انجام می دهد.

بهزادفر متذکر شد: انواع زیردریایی و ناوشکن را می سازیم و در شمال ایران برای نخستین بار است که بازسازی و نوسازی کشتی ها را با تکنولوژی داخلی آغاز کردیم و از این بابت مشکلی نداریم.

وی تصریح کرد: در 900 کیلومتر مرز آبی سواحل دریای خزر به استثنای سایت کشتی سازی امیرآباد امکانات ویژه ای برای پشتیبانی از دریانوردی ایمن نداشتیم.

مدیرعامل سرویس های حمل و نقل نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تعداد بسیاری از کشتی های ایرانی در دریای خزر که توسط مالکان بخش خصوصی، دولتی و نیمه دولتی راهبری می شوند، خاطرنشان کرد: شرکت کشتی سازی هفتم آذر طبق فرمان امیر فرماندهی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی راه اندازی شده و تاکنون 75 درصد از زیرساخت های این شرکت آماده شده است./منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان