Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان گفت: تمام بدهی بازنشستگان گیلان در سال های 92، 91 و سال های ماقبل آن که از بودجه استانی استفاده می کردند پرداخت شده است.

محمدعلی نجفی ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش گیلان با پاسداشت و گرامیداشت ایام فاطمیه (س) و تبریک سال نو اظهار کرد: نوروز شکوفایی اندیشه های شاد است.

وی به اقدام های خوب انجام شده در پایان سال گذشته در گیلان اشاره کرد و افزود: تمام بدهی بازنشستگان در سال های 92، 91 و سال های ماقبل آن که از بودجه استانی استفاده می کردند پرداخت شده است و هیچ طلبی ندارند.

*فرهنگ پایه تمام حرکت های اجتماعی است

نجفی در ادامه با تاکید بر توجه ویژه به فرهنگ و آموزش و پرورش در سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی»، بیان کرد: فرهنگ پایه تمام حرکت های اجتماعی است و این موضوع از آموزش و پرورش نشأت می گیرد.

استاندار گیلان خواستار نهادینه شدن فرهنگ در جامعه شد و تصریح کرد: پایداری تعلیم و تربیت به عهده آموزش و پرورش است.

وی به تلاش ویژه آموزش و پرورش گیلان در نهادینه شدن فرهنگ در جامعه اشاره کرد و گفت: فعالیت ها باید براساس کرامت افراد و ارزش گذاشتن به رسالت انسانی باشد.

نجفی با بیان اینکه اگر به آموزش و پرورش توجه نشود مصیبت ها را در جامعه می بینیم، خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش نیازمند برنامه ریزی است.

*فرهنگ سازی عمومی در مدیریت استانی پیگیری شود

استاندار گیلان بر برگزاری جلسه های آموزش و پرورش به صورت ماهانه تاکید کرد و یادآور شد: فرهنگ سازی عمومی و نهادینه شدن فرهنگ در مدیریت استانی باید در جلسه شورای آموزش و پرورش پیگیری شود.

وی با اشاره به حضور خودجوش مردم در عاشورای حسینی (ع) و ولادت حضرت مهدی (عج)، اظهار کرد: ارزش و جایگاه معلم باید در جامعه فرهنگ سازی و نهادینه شود.

نجفی بر حمایت فرمانداران، شهرداران، بخشداران و دهیاران در احترام به جایگاه معلم تاکید کرد و افزود: مسئولان باید بتوانند جامعه را در گسترش عدالت اجتماعی و برطرف شدن تبعیض هدایت کنند.

این مسئول با بیان اینکه آرامش و امید باید در گیلان پر بار شود، تصریح کرد: احساس آرامش در استان و کشور ایجاد شده و جامعه فرهنگی می تواند به این آرامش دوام و قوام دهد.

استاندار گیلان به همکاری خوب مدیران در بحران ها اشاره کرد و گفت: سال گذشته آموزش و پرورش همکاری خوبی در برطرف شدن بحران برف با دیگر دستگاه ها در گیلان انجام داد.

وی جمع آوری پسماند را نیازمند عزم عمومی و فرهنگ سازی در جامعه خواند و بیان کرد: فضای جمع آوری پسماند با همکاری مردم و مسئولان اکنون در شهرها متفاوت شده است.

نجفی خواستار فعال شدن آموزش و پرورش در نهادینه شدن فرهنگ جمع آوری پسماند در جامعه شد و خاطرنشان کرد: باور جمع آوری پسماند باید در دانش آموزان نهادینه شود.

استاندار گیلان با تاکید بر سرمایه گذاری در زمینه فرهنگ، یادآور شد: فعالیت ها در آموزش و پرورش جامعه را در مقابل تهدیدها واکسینه می کند.

وی زیباسازی شهری را نیازمند ایجاد فرهنگ عمومی در جامعه خواند و اظهار کرد: حفظ اموال عمومی باید در جامعه نهادینه شود.

نجفی ترویج فرهنگ حلال و حرام در خانواده ها را حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: گاهی اتفاق هایی در جامعه می بینیم که ارزش ها را پشت سر می گذارد.

استاندار گیلان در پایان خواستار تکریم بازنشستگان در برنامه ها شد و بیان کرد: دیدار با خانواده شهدا و فرهیختگان فرهنگی در هفته معلم انجام شود./منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان