Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

هزاران نفر از مردم استان گیلان صبح روز چهارشنبه به مناسبت گرامیداشت حماسه نهم دی روز 'میثاق امت با ولایت'، با دیدگانی سرشار از اشک شوق با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، توفیق تشرف جمعی از گیلانی ها به محضر مبارک مقام معظم رهبری به دلیل حضور حماسی و چشمگیر مردم این خطه در هشتم دی ماه سال گذشته و دفع فتنه، فراهم شد. از ساعت ها پیش از آغاز مراسم، عاشقان دیدار با ولی امر مسلمین جهان به حسینیه امام خمینی (ره) آمده بودند و در صف های طویل و فشرده تجمع کردند.

* مردم گیلان که در هشتم دی ماه 88 و جلوتر از مردم سایر استان ها با حضور خودجوش خود، هتک حرمت ارزش های عاشورایی را از سوی فتنه گران محکوم کرده بودند، امروز نیز یکپارچه؛ چفیه بر گردن و با سربندهایی با مضمون 'لبیک یا خامنه ای' با مقام عظمای ولایت تجدید بیعت کردند.

* مردم غیور و ولایتمدار گیلان پیش از تشریف فرمایی رهبر معظم انقلاب با سر دادن شعارهایی، انزجار خویش را از فتنه گران اعلام کرده و یکصدا فریاد می زدند : 'ای پسر فاطمه منتظر تو هستیم'

* با حضور رهبر معظم انقلاب شعارهایی چون 'علمدار ولایت بسیجیان فدایت' ، 'حسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماست' ، 'صل علی محمد روح خمینی آمد' ، 'خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست' و 'ای رهبر آزاده ، آماده ایم آماده' فضای حسینیه امام خمینی (ره) را عطرآگین کرد.

* با نشستن مقام معظم رهبری در جایگاه، سرودی که پیش از این برای ارائه به خدمت معظم له آماده شده بود، یکصدا از سوی مردم گیلان قرائت شد : 'ما با ولایت الفتی دیرینه داریم ، عشق امام و رهبری در سینه داریم ... گیلان دیار شیرمردانی غیور است ، چشمان بدبین سران فتنه کور است' .

* رهبر انقلاب اسلامی بخش مهمی از سخنان خود را به گرامیداشت حماسه 9 دی مردم ایران اختصاص دادند و در مورد اهداف فتنه گران، نتایج رفتارهای آنان و بصیرت مردم در دفع فتنه بیاناتی ایراد کردند.

* حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: ملت ایران همانگونه که در هشت سال جنگ تحمیلی با ابتکار، فداکاری، شجاعت و حضور در صحنه، بر دشمن غلبه کرد، در هشت ماه جنگ نرم هم با عنایت خداوند متعال از خود مهارتی مثال زدنی نشان داد و در نهم دی سال گذشته به برکت یاد حضرت سیدالشهدا علیه السلام و با همت، بصیرت، آگاهی، و هوشیاری خود، بساط فتنه گران را جمع کرد.

* ایشان همچنین با یادآوری نقش آفرینی مردم رشت در مقابله با فتنه سال گذشته، آن را نشانه دیگری از همت و بصیرت مردم گیلان دانستند و افزودند: رشت جزو معدود مناطقی بود که یک روز زودتر از حرکت خودجوش ملت، در هشتم دی سال 88 به صحنه حضور مردم در مقابل فتنه گران تبدیل شد.

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 1

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان