Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم رودسر و املش در مجلس بر افزایش تولید چای برای خودکفایی کشور تاکید کرد و گفت: تولید چای خشک ایران به 20 هزار تن رسیده است.

محمدمهدی رهبری املشی امروز در رودسر اظهار کرد: نرخ تضمینی برگ سبز چای در دستور کار شورای اقتصاد است.

وی به نامگذاری «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» توسط مقام معظم رهبری در سال 93 اشاره کرد و افزود: با تصویب شورای اقتصاد نرخ تضمینی برگ سبز چای درجه یک به دو هزار تومان و درجه دو به یک هزار و 200 تومان افزایش پیدا می کند.

رهبری املشی خواستار تلاش مسئولان و کشاورزان برای افزایش تولید چای در داخل کشور شد و بیان کرد: تولید چای خشک ایران به 20 هزار تن رسیده است.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی افزایش تولید برگ سبز چای را سبب خودکفایی کشور دانست و تصریح کرد: امسال 100 میلیارد تومان برای برگ سبز چای از طرف دولت در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه 60 میلیارد تومان برای بهزراعی باغ های چای در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: اختصاص مبلغ مذکور در برطرف شدن مشکل چایکاران تاثیرگذار است.

رهبری املشی در ادامه به بودجه عمرانی کشور در سال 93 اشاره کرد و گفت: امسال 37 هزار میلیارد تومان برای طرح های عمرانی در نظر گرفته شده است.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سایت نفتی سردار جنگل دریای خزر، اظهار کرد: امیدواریم اعتبارات لازم از طریق وزارت نفت به پروژه مذکور اختصاص پیدا کند.

وی پیشرفت فیزیکی سایت نفتی سردار جنگل خزر را کمتر از 10 درصد خواند و یادآور شد: مخازن سایت مذکور می تواند نیاز نفت و گاز 15 سال کشور را تامین کند.

رهبری املشی تسریع در روند پروژه سایت نفتی سردار جنگل خزر را نیازمند عزم ملی دانست و بیان کرد: 300 هکتار از اراضی سایت مذکور در تصرف افراد حقیقی و حقوقی است./منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان