Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان از بهره مندی حدود یک میلیون و 500 هزار نفر بار زائر از طرح آرامش بهاری در این استان خبر داد .

ˈ محمد قاسم پور ملومه ˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : این زائران از ابتدای اجرای طرح آرامش بهاری در استان گیلان از تاریخ 28 اسفند تا روز یازدهم فروردین از برنامه های طرح آرامش بهاری بهره بردند .

وی برپایی خیمه های معرفت را از برنامه های طرح آرامش بهاری در استان گیلان عنوان و اظهار کرد : این برنامه مورد استقبال زائران بویژه جوانان و نوجوانان قرار گرفته است .

وی با بیان این که در خیمه های معرفت به شبهات شرعی مسافران و زائران پاسخ داده می شود ، خاطر نشان کرد : 23 خیمه معرفت در بقاع متبرکه گیلان به منظور مشاوره و پاسخگویی به شبهات شرعی زائران برپا شده است .

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان گیلان بیان داشت : 33 روحانی اعزامی از قم و 150مبلغ بومی از گیلان در خیمه های معرفت برای پاسخگویی به شبهات شرعی مسافران حضور دارند .

وی برپایی غرفه نقاشی و قرآن بخوان جایزه بگیر را از دیگر برنامه های طرح آرامش بهاری اوقاف و امور خیریه در گیلان نام برد و تصریح کرد : این غرفه نیز مورد استقبال گرم کودکان و خانواده هایشان قرار گرفته است .

طرح آرامش بهاری ویژه نوروز 93 از 28 اسفند 92 ، در 199 بقعه متبرکه و امامزادگان استان گیلان به اجرا درآمده و تا 15 فروردین ادامه دارد .

تقویت باورهای دینی و مذهبی مسافران ، تبلیغ سنت های اصیل اسلامی در اوقاف و خدمات رسانی مطلوب به زائران از اهداف اجرای این طرح است .

گیلان دارای بیش از 900 بقعه متبرکه است ./منبع : ایرنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان