Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان با بیان اینکه میزان اقامت گردشگران نوروزی در استان افزایش یافته است گفت: به رغم افزایش این آمار، میزان تلفات جاده ای دراستان کاهش یافته است.

دکتر محمدعلی نجفی در مصاحبه با خبرنگاران گفت: نوروز امسال 6 میلیون و 383 هزار و 186 نفر در مراکز اقامتی استان، شامل هتل ها، هتل آپارتمان ها، مهمانپذیرها، مسافرکاشانه ها، کلاسهای مدارس و کمپ های موقت اسکان یافتند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10 درصد بیشتر است .

وی افزود: در همین مدت نزدیک به یک میلیون و 200 هزار خودرو از محورهای مختلف وارد گیلان شدند .

دکتر نجفی خاطرنشان کرد: در ایام نوروز 1411 گردشگر خارجی نیز میهمان گیلانی ها بودند .

نماینده عالی دولت در گیلان از کاهش تلفات جاده ای در استان نیز خبر داد و گفت: همچنین براساس آمار دقیق پزشکی قانونی، به رغم افزایش ورود گردشگران در بخش کشته شدگان تصادفات جاده ای 14 درصد کاهش داشته ایم .

دکتر نجفی ادامه داد: با تلاش و کوشش کلیه دستگاههای عضو ستاد تسهیلات نوروزی و همکاری خوب مردم و رسانه ها گیلان از نظر کاهش تلفات جاده ای جزء 3 استان برتر کشور معرفی شده است .

استاندار گیلان با اشاره به بازدیدهای سرزده خود گفت: از راه و شهرسازی و راهداران، نیروی انتظامی و پلیس راهور، اورژانس، هلال احمر و امداد و نجات، میراث فرهنگی، فرمانداران، بخشداران و دهیاران، صدا و سیما و رسانه های گروهی نیز به خاطر تلاشهایشان در ایام نوروز قدردانی می کنم.

نماینده عالی دولت در گیلان تاکید کرد: البته همکاری خوب مردم و گردشگران موجب کاهش تصادفات، بار ترافیکی و مدیریت سفر شد که باید تشکر اصلی را از آنان کرد.

وی با اشاره به تمهیدات انجام شده برای کاهش بار ترافیکی در نوروز گفت: با بازگشایی 2.5 کیلومتر از 11 کیلومتر باقیمانده آزادراه به شکل موقت و چهار خطه کردن بعداز تونل منجیل ترافیک روانی را مسافران محترم در ورود به گیلان تجربه کردند.

دکتر نجفی خاطرنشان کرد: البته بنا داریم این 4 خطه کردن جاده منجیل را تا رودبار ادامه دهیم ضمن اینکه در کنار آن، احداث 11 کیلومتر باقیمانده آزادراه از طریق جذب اعتبارات فاینانس ادامه خواهد یافت .

استاندار گیلان در بخش دیگری از سخنانش به گردشگر پذیر بودن استان در طول ایام سال اشاره کرد و گفت: پس از نوروز ستاد هماهنگی خدمات سفر در گیلان نباید تعطیل شود و این ستاد در طول سال به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

دکتر نجفی افزود: ما باید بخشی از ایجاد اشتغال خود را از طریق تقویت گردشگری به دست بیاوریم از اینرو در تمام طول سال نیازمند فعالیت نوروزی هستیم./منبع : ایسنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان