Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه شهر رشت گفت : نیروی انسانی خوب و توانمند، از عوامل موفقیت آموزش و پرورش در تربیت آینده سازان کشور و عاملی برای به وجود آوردن نسلی پرورش یافته با تعالیم الهی و تعلمیات مورد نیاز جامعه است.

آیت الله زین العابدین قربانی روز سه شنبه در دیدار اعضای کمیته همکاری های حوزه های علمیه و آموزش و پرورش در رشت افزود : نیروی انسانی اینترنتی و دارای معلومات اندک نمی تواند موجب موفقیت آموزش و پرورش شود.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به مطالعه کتاب و کتابخوانی و افزایش آگاهی و دانش اظهار کرد : نیروی انسانی در آموزش و پرورش بایستی با کتاب آشنایی داشته و اینترنتی ننویسد و حرف نزند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان کتاب های درسی دارای محتوای خوب و آموزنده را از دیگر عوامل موفقیت آموزش و پرورش دانست و بیان کرد : کتاب ها و برنامه های درسی دانش آموزان بایستی دارای محتوای مفید و ارزنده باشد.

وی خاطر نشان کرد : مربیان باید قدرت تبیین حقایق دین و پاسخگویی به شبهات را داشته باشند تا دانش آموزان را بگونه ای تربیت کنند که روح اسلام را درک نمایند .

امام جمعه رشت ارتباط حوزه علمیه و آموزش و پرورش را بسیار مهم دانست و تصریح کرد : ˈحوزه و دانشگاه ˈو ˈحوزه و آموزش و پرورشˈ به عنوان دو فکر در کنار هم مرتفع کننده بسیاری از مشکلات هستند.

وی با اشاره به هجمه های دشمنان برای گمراه کردن نسل جوان و نوجوان اظهار کرد : دست اندرکاران مربوطه نباید آینده سازان کشورمان را به امان خدا بسپارند زیرا دراینصورت دشمن با تمام امکانات جوانان ما را گمراه خواهد کرد.

در نشست دو روزه کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش استان های مازندران ، قزوین ، البرز، تهران ، شهرستان های تهران ، قم ، مرکزی و گیلان شرکت کننده دارد.

تربیت اسلامی ، فضای مجازی و بررسی نیازها و چالش های تربیت دینی در مقاطع مختلف تحصیلی از موضوع نشست کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش منطقه یک کشور است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان