Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : رئیس مجلس با اشاره به بحث هدفمندی یارانه ها ضمن مخالفت خود با بازرسی از حساب های مردم از دولت خواست تا بنای کار خود را اعتماد به مردم و گزارش های آنان بگذارد.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس با اشاره به توضیحات نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و همچنین سخنان حجت الاسلام مصباحی مقدم رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و نماینده مرکز پژوهش ها گفت: من فکر می کنم در زمینه اقتصاد مقاومتی کار به صورت جدی آغاز شده است و البته دولت نیز سازماندهی اولیه را در این زمینه انجام داده است که گزارشی را به صورت الکترونیک آقای نوبخت ارائه کردند و امیدواریم سایر دستگاه ها نیز گزارشات خود را به ایشان ارائه کرده تا در اختیار مجلس قرار بگیرد.

وی با اشاره به ضرورت همکاری دولت و مجلس در این باره گفت: لازم است دولت با مرکز پژوهش ها که در این زمینه مأموریتی را بر عهده گرفته است و همچنین کمیسیون های مجلس و آقای باهنر که مسئول هماهنگی قسمت های مختلف مجلس در این باره است همکاری لازم را داشته باشد تا شرایط برای پیشرفت در این مسئله فراهم شود.

رئیس مجلس در ادامه با اشاره به موضوع هدفمندی یارانه ها گفت: درباره هدفمندی دولت اساس کار خود را بر اعتماد به گزارشاتی بگذارد که مردم به آنها داده اند و این بحث هایی مرتبط با تفتیش حساب ها فکر نمی کنم که درست باشد و مجلس هم اجازه ای نداده است تا دولت حساب های مردم را وارسی کند.

لاریجانی گفت: دولت اساس کار خود را بر اعتماد به مردم بگذارد.

رئیس مجلس در ادامه با اشاره به اینکه مجلس در بحث هدفمندی تعیین قیمت های حامل های انرژی را بر عهده مردم گذاشته است، گفت: افزایش قیمت حامل های انرژی باید در حد طاقت مردم باشد و در کنار این دولت باید ببیند تا چه اندازه با خدمات حاصل از این افزایش می تواند بار و فشار را از روی دوش مردم بردارد.

لاریجانی گفت: من با نظرات آقای مصباحی مقدم آشنا هستم و نظرات ایشان درباره شوک قیمتی در یک پکیج قرار می گیرد که شامل خدمات گوناگون به مردم می شود.

وی افزود: نکته دیگر درباره تبلیغات انصراف از یارانه این است که این کار به گونه ای انجام می شود که گویا هر کسی که یارانه بگیرد فقیر است در حالی که بالاخره ممکن است شخصی بخواهد برای داشتن یک زندگی معقول از یارانه استفاده کند./منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان