Thursday، 18 April 2024 | پنجشنبه، 30 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : محمدعلی نجفی عصر امروز در جلسه شورای هماهنگی ترافیک گیلان با تاکید بر حضور گردشگران در تمام ایام سال در استان اظهار کرد: حضور مسافر و گردشگر در تمام فصل های سال در گیلان را دنبال می کنیم.

وی بر استفاده از ظرفیت های گردشگری برای برطرف شدن مشکل بیکاری در گیلان تاکید کرد و افزود: جایگاه کنونی بیکاری زیبنده استان در سطح کشور نیست و گردشگری استعداد بسیاری در ایجاد اشتغال دارد.

*اظهار علاقه جهانگیری برای سفر به گیلان

نجفی از اظهار علاقه اسحاق جهانگیری برای سفر به گیلان خبر داد و بیان کرد: معاون اول رئیس جمهور در ماه های آینده به گیلان سفر می کند.

استاندار گیلان با بیان اینکه فعالیت ها را در حوزه راه آهن با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر راه دنبال می کنیم، تصریح کرد: 11 کیلومتر گلوگاه باقی مانده از آزادراه رشت ـ قزوین نیازمند نگاه ویژه مسئولان است.

*خط اعتباری راه آهن رشت ـ قزوین گشایش یافت

وی از گشایش خط اعتباری فاینانس راه آهن رشت ـ قزوین خبر داد و گفت: فاینانس سد شفارود گشایش اعتبار شده ضمن اینکه خط اعتباری آزادراه رشت ـ قزوین هنوز نهایی نشده است.

نجفی با اشاره به ورود 6 میلیون و 300 هزار نفر گردشگر ایام نوروز در گیلان، خاطرنشان کرد: تمام دستگاه ها در خدمات رسانی به گردشگران تلاش کردند.

استاندار گیلان به اهتمام ویژه سازمان محیط زیست در پاکسازی محیط قبل از آغاز سال جدید اشاره کرد و اظهار کرد: آماده سازی و زیباسازی محیط از نکته های حائز اهمیت است.

*ورود یک میلیون و 200 هزار خودرو به گیلان

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های گیلان نیز در جلسه مذکور از ورود یک میلیون و 200 هزار خودرو ایام نوروز 93 به این استان خبر داد و بیان کرد: بیشترین ورودی خودروها با 472 هزار خودرو مربوط به مسیر قزوین ـ رشت است.

سبحان الله علیپور از افزایش پنج درصدی جابه جایی مسافران با ناوگان حمل و نقل عمومی گیلان در نوروز امسال خبر داد و گفت: 59 درصد جابه جایی مسافران به مقصد خارج از استان بوده است.

وی خواستار نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی گیلان شد و تصریح کرد: بخش مینی بوسرانی نیازمند توجه ویژه است./منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان