Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان تاکید کرد: آنانی که نیاز ندارند ، بر حسب کرامت خویش برای دریافت یارانه نقدی ثبت نام نکنند.

ˈمحمدعلی نجفیˈ روز شنبه در نخستین نشست شورای فرهنگ عمومی استان گیلان با محوریت پیام رهبر معظم انقلاب در سال جدید افزود: مکرر بیان شده که درآمد ناشی از دریافت نکردن یارانه ها صرف تولید، سلامت عمومی ، اشتغالزایی و ... خواهد شد و این فرهنگ در جامعه می بایست نهادینه شود.

وی اظهار کرد: کشور به لحاظ فضای بهداشت عمومی از جایگاه مناسبی در دنیا برخوردار نیست و این وضعیت، زیبنده کشوری چون ایران اسلامی نیست.

وی ضمن تاکید بر ترویج فرهنگ دریافت نکردن یارانه نقدی از سوی آنانی که نیاز ندارند ، عنوان کرد: حال که فرصت ترویج فرهنگ حتی از تریبون های نماز جمعه مهیاست؛ می بایست این موضوع قدر دانسته شود و این فرهنگ در جامعه ترویج شود.

استاندار گیلان همچنین تاکید کرد: آنانی که بایستی ثبت نام شوند، امورشان باید بگونه ای پیگیری شود که حتی یک نفر از ثبت نام در طرح دریافت یارانه جا نماند.

نجفی در ارتباط با پیام مقام معظم رهبری در سال جدید گفت: آرامشی که برای گردشگران در نوروز امسال با تعامل دستگاه های ذیربط در استان مهیا شد ، نمود بارزی از مدیریت جهادی بود .

وی ادامه داد: باید تلاش شود تا این مدیریت در همه امور و کارهای عظیم تر در استان محقق شود.

نجفی بیان کرد: فرهنگ ، اساس کار اقتصاد پویاست و اقتصاد پویا از فرهنگی بالنده سرچشمه می گیرد بر همین مبنا، می بایست در این راستا از ایده های نوین و خلاق بهره مند شد.

معاون سیاسی - امنیتی استاندار گیلان نیز در این نشست بیان کرد: کارگروه فرهنگ و هنر حلقه مفقوده ای است که در کنار شورای فرهنگ عمومی استان احیا می شود.

ˈمحمد احمدی پورˈ افزود: شورای فرهنگ عمومی استان ، سیاستگزار و کارگروه فرهنگ هنر با اخذ نظر از متولیان ، اجراگر مصوبات شورای فرهنگ عمومی خواهد بود.

وی ادامه داد: فرهنگ شامل دو مبحث تخصصی و عمومی است که بخش تخصصی آن دارای متولیان مشخص و بخش عمومی آن کمتر متولی مشخصی دارد.

وی افزود : دبیر شورای فرهنگ عمومی می بایست ارتباط منطقی میان فرهنگ تخصصی و فرهنگ عمومی ایجاد کند.

نخستین نشست شورای فرهنگ عمومی گیلان در سال جدید ، با حضور استاندار و جمعی از مدیران استان با محوریت پیام مقام معظم رهبری با عنوان ˈ فرهنگ و اقتصاد؛ با عزم ملی و مدیریت جهادی ˈ در دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان برگزار شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان