Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی گفت: رسیدگی به خودکفایی صنعت چای داخلی اقدامی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

محمدمهدی رهبری املشی عصر امروز در جمع صنعتگران چای کشور در این شهرستان با بیان اینکه قصه پرغصه چای همچنان باقی است، اظهار کرد: همه کسانی که مسئول هستند باید پاسخگو باشند.

وی با بیان اینکه بنده در قضایای تولید چای به دولت روحانی امیدوار هستم، گفت: فضای خوبی در این زمینه فراهم آمده است.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی رسیدگی به خودکفایی صنعت چای داخلی را اقدامی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی دانست.

وی با اشاره به اینکه باید به ظرفیت های درونی خود برسیم، تصریح کرد: دولت به دنبال رسیدگی در بحث کشاورزی به ویژه محصولات استراتژیک چای، برنج، گندم و ... است.

رهبری املشی از تصمیم گیری درباره سازمان چای خبر داد و یادآور شد: به دلیل همخوانی نداشتن چهار رکن در تصمیم گیری چای موجب بروز برخی مشکلات شده است.

وی با تصریح بر اینکه گذشته چای باید عبرت آموز باشد، خاطرنشان کرد: مسایل چای باید برطرف شود.

این مسئول 40 درصد باغ های چای را در حوزه انتخابیه خود در رودسر و املش عنوان کرد و یادآور شد: 65 هزار خانوار چای به دولت امید بسته اند که مشکلات این قشر برطرف شود.

وی متذکر شد: نمایندگان در تلاش هستند مشکلات قشر چایکار در گیلان و مازندران برطرف شود.

رهبری املشی توزیع چای سنواتی را برخلاف مصوبه دولت دانست و تصریح کرد: اگر در جایی چای سنواتی توزیع شود برخلاف قانون است.

وی توزیع چای سنواتی را مشکل اصلی خواند و خاطرنشان کرد: اگر دولت فعلی به وضعیت چای نرسد دیگر نمی توان امیدی به بهبود آن داشت.

نماینده مردم رودسر و املش از در نظر گرفتن اعتبار چای در بودجه دولت خبر داد و یادآور شد: امسال دولت چندین برابر گذشته یعنی 160 میلیارد تومان برای چای اعتبار در نظر گرفته است./منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان