Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : مدیر کل راه و شهرسازی گیلان گفت: امسال 18 کیلومتر بزرگراه سیاهکل ـ سراوان به پایان می رسد که اکنون پنج کیلومتر آن آماده است.

شعبانعلی خاوری امروز با اشاره به وضعیت اجرای پروژه محور سیاهکل به سراوان اظهار کرد: پروژه سیاهکل ـ سراوان با 23 کیلومتر طول در در دست ساخت است.

وی با بیان اینکه عملیات این پروژه از سال 85 آغاز شده است، تصریح کرد: امسال 18 کیلومتر این بزرگراه به بهره برداری می رسد ضمن اینکه اکنون پنج کیلومتر آن آماده شده است.

مدیر کل راه و شهرسازی گیلان حفظ راه های گیلان را از وظایف مهم عنوان کرد و گفت: گیلان دارای 10 هزار و 705 کیلومتر مجموع راه، آزادراه، بزرگراه، اصلی، فرعی، روستایی و... است.

وی معادل همسنگ این راه ها را برابر با 11 هزار کیلومتر ذکر کرد و یادآور شد: 53 کیلومتر آزادراه، 8 هزار و 860 کیلومتر راه روستایی و... در گیلان وجود دارد.

خاوری، با بیان اینکه تنها 3 هزار و 500 کیلومتر راه های روستایی استان آسفالته است، تصریح کرد: در بخش روستایی شاخص خوبی در کشور نداریم.

وی خاطرنشان کرد: برای اینکه شاخص ها را تغییر دهیم باید مصالح، قیر و مواد خام زیرسازی تامین شود و و مردم مشارکت کنند.

این مسئول تاسیسات راه را جزو امور زیربنایی دانست و افزود: سالانه 600 میلیارد تومان برای نگهداری راه های گیلان باید منابع داشته باشیم.

وی عمر متوسط ماشین آلات سنگین گیلان را پایین تر از نرم جهانی عنوان کرد و متذکر شد: در بخش ماشین آلات راهداری حدود 300 دستگاه و سیله سنگین فعالیت می کنند که متوسط عمر آنها 23.3 سال است.

خاوری با اشاره به اینکه پروژه های عمرانی راه و شهرسازی گیلان نیاز به مصالح و معادن کوهی و یا رودخانه ای دارد، خاطرنشان کرد: گرفتن مجوز برداشت در این زمینه سخت است و اگر این رویکرد تداوم یابد پروژه ها متوقف می شود.

وی از فرمانداران شهرستان های گیلان و کسانی که در مرجع صدور مجوز هستند خواست تا برای صدور مجوز برداشت مصالح و معادن کوهی مذکور کمک کنند.

مدیر کل راه و شهرسازی گیلان توقف پروژه های عمرانی را موجب تحمیل افزایش هزینه های سخت دانست./منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان