Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور روند رشد قیمت حامل های انرژی از جمله بنزین و گازوئیل را منوط به منابع کسب شده از انصراف یارانه بگیران عنوان کرد.به گزارش ایسنا، محمدباقر نوبخت با بیان این که از منابع ۴۸ هزار میلیاردی حاصل از اصلاح قیمت حامل های انرژی به علاوه ۱۱ هزار میلیارد تومان تصریح شده در بودجه برای صرف در هزینه های اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها استفاده خواهد شد، گفت: بنابراین هر مقداری که بتوانیم از محل انصراف از دریافت یارانه نقدی منابع بیشتری به دست آوریم از این ۴۸ هزار میلیارد تومان ناشی از افزایش قیمت حامل های انرژی کمتر خواهد شد.

وی تاکید کرد: آهنگ رشد قیمت حامل های انرژی می تواند وابسته به منابعی باشد که دولت از محل انصراف یارانه های نقدی به دست می آورد.

نوبخت با اشاره به این که دولت تمایلی برای ارائه ی خدمات و وظایف خود از طریق افزایش قیمت ها ندارد، بیان کرد: ما به شدت در مورد سیاست های پولی منبسط و انبساط مالی ناشی از مخارج بی رویه خویشتنداری کردیم تا تعادل بودجه ای و انضباط مالی محقق شود.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور ادامه داد: دولت در حالی برای تعیین قیمت حامل های انرژی تا مشخص شدن منابع حاصل از انصراف دریافت کنندگان یارانه های نقدی صبر می کند که انتخاب قیمت های جدید کار آسانی است و ما برای تمامی پیش بینی های قیمتی و تورم ناشی از آن مدل داریم، اما باید با در نظر گرفتن تمامی جوانب در مورد آن به توافق برسیم.

وی تاکید کرد: تا هفته آینده منابع حاصل از انصراف یارانه بگیران مشخص می شود که میزان آن تغییر حامل های انرژی را تعیین می کند.

تصمیمی برای افزایش قیمت نان نیست

نوبخت هم چنین در مورد تصمیم گیری برای قیمت نان در فاز دوم هدفمندی یارانه ها گفت: نان در برنامه ی فعلی دولت قرار ندارد و تصمیمی نداریم که نسبت به افزایش قیمت آن اقدام کنیم.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور افزود: آنچه که دولت برای افزایش قیمت آن در فاز دوم هدفمندی یارانه ها در نظر دارد فقط برای حامل های انرژی از جمله بنزین و گازوئیل است. این در حالی است که سایر حامل ها تغییر چندانی نخواهند کرد.

به گفته وی نباید با اعلام بی برنامه و تصویب نشده قیمت جدید حامل ها در بین جامعه تنش ایجاد کرد، بنابراین بعد از تعیین منابع در پایان ثبت نام از دریافت کنندگان یارانه های نقدی قیمت ها مشخص و اطلاع رسانی می شود.

به گزارش ایسنا، پیش از این نوبخت با اعلام این که تاکنون میلیون ها نفر از دریافت یارانه نقدی انصراف داده اند خبر داده بود که در دو روز پایانی ثبت نام کسانی که انصراف نداده اند می توانند ثبت نام خود را پس بگیرند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان