Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

گیلانیان :شهرداری حق الناس است نه بیت المال/ شورا حق سوال دارد/ به رویاها خواهیم رسید

شهردار رشت گفت: باید دست کسانی که شهرداری را با شرکت سهامی خاص اشتباه گرفته اند و بدنبال زیاده خواهی و منفعت طلبی هستند را کوتاه کرد.

محمدابراهیم خلیلی شهردار رشت چهارشنبه 27 فروردین ماه در دیدار با مدیران رسانه های گروهی اظهار کرد: مدیریت شهری و عملکرد مثبت، به فضای آرام و آرامش نیاز دارد.

وی با اشاره به نامگذاری سال به نام «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» و تحقق بیانات رهبری افزود: تلاش خواهیم کرد تا در سایه ولایت و تبعیت از ولایت با اعتمادسازی در پویایی اقتصادی قدم برداریم؛ ارزشها را احیا کنیم و کار جهادی را به سرانجام برسانیم.

مدیریت در شهرداری حاکم نبود

شهردار رشت با اشاره به برنامه های پیشنهادی به شورای اسلامی شهر رشت گفت: در 7 آذرماه 1392 در حالی شهرداری را تحویل گرفتم که 3 شهردار را فقط در سال 92 تجربه کرده بود و این نشان می داد که مدیریت در شهرداری حاکم نبوده است.

وی ادامه داد: معتقدم بازخوانی مسائل گذشته جز تلخی و اتلاف وقت نیست ولی بیان برخی مسائل نشان دهنده تلاش همکاران در طول مدت حضور بنده در مجموعه شهرداری است. اعتمادسازی در مجموعه خدمات شهری با اطمینان بخشی به حضور و مشارکت مردم تحقق می یابد و کاهش التهاب باید از اولویت های اساسی و اولیه قرار گیرد.

بودجه، نقشه راه شهرداری است

خلیلی با اشاره به برنامه های اجرایی شهرداری رشت گفت: با توجه به برنامه های نظام مندی شده پیشنهادی به اعضای شورای اسلامی شهر در ابتدای حضورم، تلاش کردیم برنامه ها را در قالب بودجه چیدمان کنیم و بودجه نقشه راه ما قرار گیرد که عملیاتی کردن این برنامه ها در زمان بندی نشان دهنده موفقیت پیشنهادات است.

اجرای پروژه های عمرانی سال 93 کلید خورد

وی با اشاره به تلاش پرسنل خدمات شهری در برف بهمن ماه سال گذشته گفت: با تمام حجم کاری پایان سال که منجر به نماسازی در سطح شهر، گلکاری و احیای پارک ها شد به جهت تسریع در اجرای پروژه های عمرانی از اسفند ماه اقدام نمودیم و امروز کلیه پروژه های عمرانی پیش بینی شده در بودجه سال شهرداری آغاز شده است.

شهردار رشت در ادامه به مشکلات آسفالت خیابان ها اشاره کرد و گفت: گرچه میراث دار گذشتگان هستیم ولی به مردم حق می دهم و از همه عذرخواهی می کنم، پروژه آسفالت را از اولویت های اجرایی پروژه های شهرداری می دانم. با توجه به اینکه شهر رشت 4 میلیون مترمربع آسفالت با 100 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد ولی امیدواریم با حمایت اعضای محترم شورای اسلامی شهر و استاندار محترم به سرانجام خواهد رسید.

به رویاها خواهیم رسید / پایداری منابع مالی شهرداری باید ثبات یابد

شهردار رشت با اشاره به افتتاح پارک جنگلی چمارسرا در 2 ماه آینده در مساحت 7 هکتار، از برنامه ریزی سایت لاکان در 450 هکتار با ساخت و ساز هویت بومی و منطقه ای در راستای جذب گردشگر و شناسایی فرصت های استان خبر داد.

خلیلی با ذکر جذب 100 میلیارد تومان درآمد در مجموعه شهرداری رشت در دوران مدیریت چند ماهه خود گفت: پول و اعتبار نیازمند اجرای کار است و تامین منابع مالی شهرداری باید پایدار شود و به ثبات برسد، بهترین راه ممکن، بحث ممیزی شهر در راستای تقویت منابع ملی شهرداری است.

وی تصریح کرد: آینده شهر براساس طرح تفصیلی چیده می شود و این نیازمند اطلاعات درست در بخش های شهری بوده که به حمد خدا طرح ممیزی شهر با 150 نفر از همکاران آموزش دیده از 20 فروردین ماه شروع شده و ظرف مدت 6 تا 9 ماه آینده این کار انجام می شود و به یقین می گویم که به رویاها دست خواهیم یافت و قدم بزرگی در تامین منابع مالی با ثبات در شهرداری خواهیم داشت، رویاها محقق می شود اگر شهر را شناسایی و به نیروها اعتماد کنیم، آینده مثل امروز نیست و توانمندی نیروها در زمان، جوابگوی خروج از مدیریت تک قطبی خواهد بود.

خانواده شهدا برکت و ارزش شهرداری اند

شهردار رشت به نظام مند کردن نیروهای شهرداری و تشکیل کارگروه های مختلف اشاره کرد و گفت: با آموزش و برنامه ریزی از پرسنل جوان در ناحیه ها، مناطق و ... استفاده خواهیم کرد و در ارائه خدمات دهی به مردم سیاست بکارگیری جوانان توانمند و تکریم آنان را خواهیم داشت، استفاده از مشاورین در بخش های مختلف هم در همین راستا برنامه ریزی شده است.

شهردار رشت با اشاره به جایگاه خانواده معظم شهدا و حفظ قداست و حرمت فرزندان آنان در دستگاههای اجرایی گفت: در مجموعه شهرداری رشت 300 نفر از فرزندان شهدا مشغول به فعالیت هستند و به قاطعیت عرض می کنم این ها امیدهای نظام و نماد احیای فرهنگ ایثار و شهادت هستند، این عزیزان افتخار شهرداری اند، شهرداری حق الناس است نه بیت المال، استفاده از این افراد سود که نه، برکت و ارزش است و همه می دانند یکی از خطوط قرمز من در شهرداری فرزندان شهدا هستند. فرزندان کسانی که به دنبال حفظ کیان این مملکت بدون هیچ چشمداشتی از زندگی خود گذشتند.

وی ادامه داد: شهدا امنیت امروز را برای ما ایجاد کردند پس باید دست کسانی که شهرداری را با شرکت سهامی خاص اشتباه گرفته اند و بدنبال زیاده خواهی و منفعت طلبی هستند را کوتاه کرد، شهر رشت نیازمند خدمت به مردم است و دیگر تحمل خیانت در اعتماد را ندارد.

مدیریت زنان در شهرداری قابل تقدیر است

شهردار رشت با اشاره به انتصاب اولین شهردار زن در تاریخ شهرداری رشت گفت: تغییرات مدیریتی براساس برنامه و در جهت پاسخ گویی به مطالبات مردم و دفاع از حقوق آنان است، آدمهای قوی باید پاسخگوی مشکلات مردم باشند، باید به مردم فکر کنیم و در آینده نیز تلاش خواهد شد تا با شناسایی افراد توانمند در مدیریت های مختلف از وجودشان استفاده شود.

شورا حق دارد سوال کند

شهردار رشت با اشاره به تعامل با شورای شهر رشت گفت: شورا حق دارد سوال کند و از وظایف آنان است و این کار ما با شورا مرتبا در حال انجام است، ریاست شورا فردی بسیار مدیر و باهوشی است و مدیریت بسیار هوشمندانه ای در مدیریت شورا دارد، پرسش و بیان مطالبات کلیت کار شورا با شهرداری است و این اصل برای ماست و هیچ مشکلی در این زمینه نیست، شهرداری مجری مصوبات شوراست و کمیسیون های تخصصی شورا با افراد متخصص، در اجرای کار شهرداری بسیار تاثیرگذار است.

وی افزود: شورای شهر دغدغه مردم را دارد و برای حل مشکل مردم اجازه زیاده خواهی به هیچ کس را نخواهد داد، اعضای شورا و شهرداری حافظ مصالح و منابع مردم هستند و از هرگونه حاشیه ای جلوگیری می کنند، رسانه های متعهد در این راستا همواره در کنار مدیریت شهری بوده اند پس باید همه به هم کمک کنیم تا با اطلاع رسانی درست، خدمات رسانی را به مردم روز به روز بهینه تر کنیم./منبع : ایسنا
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان