Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان : جلسه "هم اندیشی مدیران کل ارشاد و کمیته امداد با مدیران پایگاه های خبری مجازی استان با هدف امداد به محرومین" در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان برگزار شد .

علی اسماعیل پور ، مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه مددرسانی به اقشار محروم جامعه نیازمند همراهی همه نهادها به ویژه رسانه ها است، گفت: تعامل رسانه ها با کمیته امداد می تواند عامل موثری در جذب کمک های مردمی برای این نهاد مقدس انقلاب باشد.

وی گفت: کمیته امداد در راستای کاهش محرومیت و خودکفایی فعلیت های گسترده ای را انجام داده است.

وی با اشاره به نقش رسانه ها تاکید کرد: رسانه ها با طرح مشکلات محرومین، نیازهای قشر آسیب پذیر جامعه را با مسئولین درمیان می گذارند.

اسماعیل پور با اشاره به اینکه سوق دادن مددجویان به سمت خودکفایی و کارآفرینی از اهداف بلند کمیته امداد امام خمینی(ره) است، تصریح کرد: رفع نیازهای محرومین جامعه توسط دولت و مسئولین استانی همواره پیگیری می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه مددرسانی به اقشار محروم جامعه نیازمند همراهی همه نهادها به ویژه رسانه های گروهی است، خاطرنشان کرد: تعامل رسانه ها با کمیته امداد در مددرسانی وآگاهی بخشی به محرومین مؤثر است.

15درصد خانوارهای گیلانی تحت پوشش کمیته امداد هستند که از این آمار بیش از 70 درصد خانوار روستائی هستند .

حسین علیمحمدی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) گیلان در ادامه این نشست اظهار کرد: امدادرسانی به اقشار کم توان جامعه به تعامل همه ارگان ها و دستگاه ها نیاز دارد و نقش رسانه ها در این راستا قابل تقدیر است.

 وی کاهش فاصله میان ثروتمندان و فقرا را موجب آرامش جامعه دانست و تصریح کرد: گیلان یکی از استان های ضعیف اقتصادی کشور به ویژه در بخش کشاورزی است تا جائی که پنج درجه پایین تر از کهگیلویه و بویر احمد قرار دارد و علیرغم تلاش هائی که در مسیر توسعه همه جانبه در گیلان جریان دارد فقر در استان بیداد می کند .

علیمحمدی با بیان اینکه بیش از 117هزار خانوار گیلانی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار دارند، تاکید کرد: این تعداد معادل 15درصد کل خانوارهای استان است.

 وی به حمایت های مالی رهبری و دولت از کمیته امداد اشاره و اذعان کرد: طی سه سال گذشته 141میلیارد تومان برای اشتغال مددجویان کمیته امداد استان هزینه شده است.

وی در مورد زکات گفت ما در استان جز چند نقطه محدود زکات واجب نداریم ولی در خصوص زکات مستحبی 38 میلیارد ریال در سال 92 در گیلان جمع آوری شد و مردم عزیز ما بیش از 520 میلیارد ریال هدیه ، نذورات و کمک به کمیته امداد پرداخت نموده اند .

گفتنی است این جلسه هم اندیشی حاشیه های جالبی نیز داشت که اشاره به به اختصار آن خالی از لطف نخواهد بود :

- علیرغم جمعیت کثیر شرکت کننده جلسه با 25 دقیقه تاخیر برگزار شد و پس از دقایقی نیز میزبان "خانه را از بهر مهمان واگذاشت " !

- زمان جلسه برای تحقق خواسته مدیر کل کمیته امداد مبنی بر ارائه طرح و برنامه و پیشنهاد در جهت ارتقای خدمات رسانی مطلقا مناسب نبود .

- وقتی کمیته امداد به عنوان یک نهاد انقلابی خدمات رسان به محرومان که در افکار محتاج و غنی از حسن شهرت بالائی برخوردار است چرا نخواست جلسه هم اندیشی با اصحاب رسانه را بطور مستقل در زمان مناسب برگزار نماید ؟؟!!

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان