Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : شورای دستگاه های نظارتی گیلان به شهردار و شورای اسلامی شهر رشت تذکر جدی داد.

به نقل از روابط عمومی بازرسی کل گیلان، در راستای انجام رسالت قانونی شورای دستگاه های نظارتی استان گیلان و به منظور نظارت هرچه بیشتر بر عملکرد شهرداری و شورای اسلامی شهر رشت و براساس خبرهای رسیده از این مجموعه خدمات رسان که حاکی از بروز برخی اتفاق های ناخوشایند بود، سیف الله مسرور بازرس کل گیلان با تقاضای انجام مصاحبه اختصاصی از سوی این روابط عمومی درباره موضوعات مذکور موافقت کرد.

مدیرکل بازرسی گیلان اظهار کرد: در چند روز اخیر شاهد انتشار اخباری از بروز اختلافات ناخوشایندی بودیم که با عنایت به شعار امسال مقام معظم رهبری که درباره لزوم توجه به اقتصاد و فرهنگ و ایجاد زیرساخت های اقتصادی و رشد و توسعه همه جانبه کشور و از بین بردن موانع پیش روی حرکت رو به جلو بود در تضاد به نظر می رسید.

مسرور، افزود: این امر حساسیت شورای دستگاه های نظارتی را برانگیخت و برای جلوگیری از ورود هرگونه خسارات و آسیب های جدی به خدمات رسانی به مردم و در راستای حفظ حقوق و منافع شهروندان ضمن فراخوانی از اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار رشت و تذکر جدی از سوی شورای دستگاه های نظارتی به این اعضا و شهردار، طرفین را به خویشتن داری و حرکت برمدار قانون دعوت کرده و بر موضوع توجه به مشکلات شهری و برون رفت از این وضعیت تاکید کردیم.

وی با بیان اینکه استقبال مناسب و چشمگیر از سوی طرفین در زمینه موضوعات مطرح شده قابل تقدیر و تحسین بود، گفت: یافته های این شورا حاکی از این مطلب است که رویکرد این عزیزان نیز مثبت و در عین حال سازنده و قانون مدارانه و به سمت تفاهم و تعامل پایدار است.

مدیرکل بازرسی گیلان ادامه داد: شورای دستگاه های نظارتی استان گیلان از تمام اهرم های قانونی برای حفظ حقوق و منافع مردم بهره گیری کرده و با احدی تعارف ندارد.

وی به میزان و زمان اعمال اهرم های قانونی موجود برای جلوگیری از ورود هرگونه ضرر و آسیب جدی و به منظور حفظ حقوق و منافع مردم و پرهیز از اتفاق های سال های پیش اشاره کرد.

مسرور، افزود: در صورتیکه ضرورت ایجاب کند شورای دستگاه های نظارتی به طور جدی تر و قاطع تر از گذشته برای حفظ حقوق و منافع یاد شده و مقابله با تنش های اجتماعی و جلوگیری از تزریق روحیه یأس و ناامیدی در بین توده های مردم وارد عمل شده و موضوعات مذکور را به هر نحو و یا وسیله ممکن مورد پیگیری، نظارت و بازرسی قرار می دهد و به هیچ عنوان اجازه تضییع حقوق قانونی مردم و حرکت برخلاف مدار قانون و انحراف از این اهداف را به کسی نداده و بدون تعارف به وظایف قانونی خود می پردازد.

وی از شورای اسلامی و شهردار رشت خواست تا خویشتن داری، سعه صدر و در عین حال حرکت بر مدار قانون را در پیش گیرند.

این مسئول خاطرنشان کرد: از تمام ظرفیت ها و توانمندی های موجود برای کمک و یاری به این مدیران برای تداوم خدمات رسانی بهره گیری می کنیم./منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان