Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان : آیت الله قربانی ، نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت در بازدید از آزمون طلاب حوزه های علمیه استان طی مصاحبه ای با رسانه ها گفت :

نظام ما نظام اسلامی است ، برای تبیین حقایق اسلام و تربیت مدیران اسلامی نیازمندیم افرادی اسلام شناس ، فقیه و آگاه به مسایل روز داشته باشیم ؛ روی این جهت حوزه های علمیه این سرمایه ها را برای نظام جمهوری اسلامی فراهم می کند.

وی افزود : در حوزه علمیه امیرالمومنین علی (ع) رشت هم برای این منظور افرادی که می خواهند در این فضا تحصیل کنند و تربیت شوند دعوت شده است .

وی ادامه داد : در بازدید از جلسه امتحان بسیار مشعوف شدم که حدود 700 ، 800 نفر از استان گیلان برای امتحان شرکت کردند و ما از میان این ها زبده هائی را انتخاب می کنیم تا در حوزه های مختلف استان تحصیل نمایند .

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت : امروز دنیا تشنه اسلام ناب محمدی است و نمی شود با آموخته های سنتی ، احیانا بر غیر اساس حق و واقع جامعه را هدایت کرد و ما این مدرسه را برای این بوجود آوردیم تا از داخل و خارج طلابی شرکت کنند و بتوانند تا هشت ، ده سال درس خارج را نیز در همینجا بخوانند ، طبعا این می تواند یک پشتوانه قوی ای برای نظام جمهوری اسلامی باشد.

وی در ادامه گفت : ما فردا رهبر می خواهیم ، قاضی القضات می خواهیم ، مراجع عظام می خواهیم ، محقیقین عالی مقام می خواهیم ، از میان همین طلاب ان شاء الله امام بیرون بیاید، مقام معظم رهبری بیرون بیاید ، علامه طباطبائی بیرون بیایند .

امام جمعه رشت گفت : همین آیت الله العظمی سبحانی که از مراجع عظام است و اینجا با دستان مبارک ایشان افتتاح شد جزء قوام های حوزه های علمیه کشور است که امروز کتاب هایش جزء کتاب های درسی حوزه ها است . باید از همین طلاب انشاء الله افرادی تربیت بشوند که جایگزین اینان باشند و این تشکیلات تا ظهور امام زمان ارواحنا فدا ادامه داشته باشد و آنوقت این حکومت را به حکومت جهانی آن حضرت پیوند بزنند .
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان