Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل بهزیستی گیلان گفت: یکی از اهداف مهم بهزیستی رسیدگی به امور زنان و خانواده است و بانوان کارمند در بهزیستی نقش عمده ای در انجام امور و رفع مسائل و مشکلات اقشار تحت پوشش دارند .

دکتر حسین نحوی نژاد ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه الزهرا (س) و گــرامیداشت هفته زن گفت: هم اکنون قریب به 65درصدکارکنان بهزیستی گیلان را زنان تشکیل داده اند و بیش از نیمی از آنان در رده های کارشناسی هستند و سازمانی که اقشار تحت پوشش آن اکثرا از زنان جامعه بوده، وجود این تعداد کارمند از بانوان موهبتی است، که بهتر و مطلوبتر می توانند به آنانی که آسیب دیده هستند کمک کنند و نقش مشاور و مددکار را ایفا کنند .

وی تصریح کرد: یکی از وظایف مهم این سازمان حفظ و صیانت از کیان خانواده است و بر اساس این وظیفه بهزیستی با اقشاری از جامعه سروکار دارد که یا آسیب دیده اند و یا در معرض انواع آسیبهای اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی قرار دارند مانند زنان سرپرست خانوار، کودکان بی سرپرست و بد سرپرست و یا معلولین که باز آنها یا در نزد خانواده زندگی می کنند یا خود تشکیل خانواده داده که نیاز به خدمات اجتماعی، روانشناختی و مددکاری دارند و لذا کارشناسان بهزیستی که از بانوان هستند می توانند مشاوری خوب و توانا برای افراد ذکر شده باشند و خدمات مددکاری ارائه کنند.

مدیرکل بهزیستی افزود: نقش زنان در بهزیستی بسیار پر رنگ است و در تمامی قسمت های بهزیستی حضوری موثر در کار ها دارند و بعضا نیز دارای سمت های اداری متعدد هستند و تعدادی از این بانوان در قسمتهای ستادی و ادارات بهزیستی شهرستانها مسئولیت دارند. /منبع : ایسنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان