Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : سرپرست مرکز توسعه نوغانداری کشور با بیان اینکه صنعت نوغان کشور در سال گذشته ۲۵ درصد درحوزه تولید و توزیع تخم نوغان و پیله ابریشم از رکود چند ساله باز گشت، گفت: بودجه ۴۰ میلیارد ریالی برای ساختار مرکز توسعه نوغانداری کشور مصوب شد.

فرزام پوررمضان ظهر امروز در مراسم افتتاح مرکز توسعه نوغانداری کشور در این شهر، با اشاره به اهمیت توسعه نوغان در کشور، اظهار کرد: شرکت سهامی پرورش کرم ابریشم براساس مصوبه دولت به مرکز توسعه نوغان کشور تبدیل شد.

وی افزود: این شرکت در روند خصوصی سازی به عنوان مرکز توسعه نوغانداری علاوه بر حفظ و توسعه ذخایر ژنتیکی و موارد ترویجی در امر صنعت و بازرگانی مرتبط با بخش کشاورزی به صورت راهبردی امور را هدایت می کند.

سرپرست مرکز توسعه نوغانداری کشور گفت: این مرکز به عنوان سیاستگذراری نوغانداری کشور تمام مراکز مرتبط را به هم وصل می کند و برای ارتقا وضعیت فعلی این مرکز در رشت تاسیش شد و مانند گذشته این مرکز پشتیبانی و امور تولید برعهده دارد.

پوررمضان تصریح کرد: در روند خصوصی سازی براساس مصوبه دولت و هیئت وزیران این مرکز در کنار شرکت سهامی پرورش کرم ابریشم ایران فعالیت می کند تا وقفه ای در کار نوغانداری کشور ایجاد نکند.

وی با بیان اینکه با حمایت های محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور این مرکز تاسیس شد، خاطرنشان کرد: امسال 40 میلیارد ریال برای ساختار شرکت مرکز توسعه نوغانداری کشور مصوب شد که مابقی بودجه از اعتبارات شرکت سهامی کرم ابریشم ایران تزریق می شود.

مدیرعامل شرکت سهامی کرم ابریشم ایران با بیان اینکه از سال 79 دوره رکود نوغان آغاز و در سال 90 دوره رکود نوغان متوقف شد، گفت: از سال 91 تا 92 بازگشت 25 درصدی در حوزه تولید و توزیع تخم نوغان و پیله ابریشیم در کشور شاهد هستیم.

پوررمضان تصریح کرد: با افتتاح این مرکز به جایگاه اصلی خود باز می گردیم و می توانیم این صعنت را در بخش های مختلف گسترش دهیم.

با حکم وزیر جهاد کشاورزی فرزام پوررمضان مدیرعامل شرکت سهامی کرم ابریشم ایران با حفظ سمت به عنوان سرپرست مرکز توسعه نوغانداری کشور منصوب شد.

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 3

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان