Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

گیلان : استاندار گیلان با بیان اینکه دولت نگران افزایش قیمت های حامل های انرژی تا ۲۴ درصد است، گفت: به دلیل بدهی سنگین گذشته در بخش های مختلف به پیمانکاران این مسئله را پذیرفت.

محمدعلی نجفی ظهر امروز در مراسم افتتاح مرکز توسعه نوغانداری کشور در این شهر، با بیان اینکه با توجه به بارش باران و برف در گیلان سد سپیدرود نسبت به گذشته هنوز سطح آب پایینی دارد، اظهار کرد: با مدیریت و همکاری بدون حاشیه جهاد کشاورزی استان، آب منطقه ای و همیاری همه بخش های مربوطه حدود 15 تا 20 درصد آب مورد نیاز بخش کشاورزی در شخم نخست صرفه جویی شد.

وی با بیان اینکه صرفه جویی 150 تا 200 میلیون متر مکعبی آب در شخم نخست اراضی گیلان انجام شد، افزود: با همکاری بین همه بخش های استان آرامش در فصل زراعی ایجاد شده است.

استاندار گیلان با اشاره به بدهی سنگین در بخش های مختلف به پیمانکاران در سراسر کشور، گفت: دولت نگران افزایش قیمت های حامل های انرژی تا 24 درصد است اما به دلیل بدهی سنگین گذشته به ناچار این مسئله را پذیرفت.

نجفی خاطرنشان کرد: بدهی سنگین در برق، صنعت ساختمان و سایر امور سبب شد مجلس به این نتیجه برسد تا افزایش قیمت ها در کشور لحاظ شود.

وی اجرای مرحله دوم هدقمندی یارانه ها را یک تکلیف براساس قانون بیان کرد و گفت: دولت باید براساس قانون این تکلیف را اجرا کند و آماده است با کمترین تنش ها در بخش کشاورزی و سایر امور این مهم به اجرا در آید.

استاندار گیلان با بیان اینکه گیلان دومین استان بیکار کشور است، خاطرنشان کرد: بخش وسیعی از اشتغال را در کشاورزی از دست داده ایم و نوغانداری به طور متوسط در سال 79 شکوفایی تولید پیله و صنعت ابریشم را داشته است که باید به آن جایگاه باز گردیم.

نجفی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، گفت: در امسال می طلبد با مدیریت جهادی و عزم ملی ظرفیت اشتغال و تولید را به یک هشتم کاهش دهیم این مهم در 11 سال گذشته 11 تا 14 درصد کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه در بخش صنایع نوغان گیلان فرصت ها را از دست داد، افزود: صنعتی که هر قدر رشد یابد به بخش کشاورزی آسیب وارد نمی کند و می توانیم زراعت برنج را که یکی از مهمترین محصولات زراعی استان است را حفظ کنیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه حل مشکل اشتغال استان اتمام حجت استانداری با تمام مدیران گیلان است، خاطرنشان کرد: ما موظف هستیم به عنوان مدیران جامعه امروز در دولت تدبیر و امید، امید را با ایجاد اشتغال در استان در بین خانواده ها ایجاد کنیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان