Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: فرانشیز بیمارستان های دولتی به 10 درصد رسیده است و به زودی این مصوبه اجرایی می شود.

انوش برزیگر امروز در حاشیه همایش آوای سلامت در مدرسه شاهد دخترانه هدف از برگزاری این همایش را به مناسبت هفته سلامت و آگاهی بخشی به جامعه عنوان کرد.

وی با بیان اینکه ارتقای سلامت از اهداف مهم علوم پزشکی گیلان است، تصریح کرد: شعار امسال هفته سلامت «خودمراقبتی» است و در همین راستا حرکت می کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان درباره تعیین 10 درصد فرانشیز بیمارستان های دولتی گفت: این امر اخیراً در شورای دانشگاه ها تصویب شده و در راستای 70 درصدی که بیماران پرداخت می کردند و فشار روحی و روانی به آنها وارد می آمد، کمک کننده است.

وی افزود: فرانشیز برای بیمارانی که به بیمارستان ها ارجاع می شوند 5 درصد است و بیمارانی که با دفترچه به بیمارستان می روند همان 10 درصد است.

برزیگر با تصریح بر اینکه این مصوبه به زودی اجرایی می شود، خاطرنشان کرد: اجرای 10 درصد فرانشیز بیمارستان کمک بزرگی به مردم ایران از جمله گیلان است.

وی متذکر شد: با اجرای این مصوبه هیچ بیماری نباید در بیمارستان های دولتی تجهیزات پزشکی خریداری کند و اگر مسئولی و متخصص و یا پرستاری بیمار را مجبور به خرید این تجهیزات کند جرم محسوب می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان درباره تعرفه های پزشکی خاطرنشان کرد: برای برطرف شدن مشکلات، تعرفه های دولتی و خصوصی به هم نزدیک است که گام بزرگی محسوب می شود.

وی متذکر شد: افزایش تعرفه به بیمار فشار وارد نمی کند و در نشستی که با سران بیمه داشتیم به این نتیجه رسیدیم که این فاصله تعرفه های خصوصی و دولتی کم شده تا مشکلات برطرف شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان