Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان جهادکشاورزی گیلان از رهاسازی آب سد سفیدرود به منظور آبیاری شالیزارها از دوشنبه هفته آینده در این استان خبر داد.

علیرضا شعبان نژاد امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به ذخیره سازی 900 میلیون مترمکعب آب پشت سد سفیدرود اظهار کرد: آب موجود پشت سد سفیدرود نسبت به مدت مشابه سال گذشته 13 درصد کاهش دارد.

وی خواستار صرفه جویی کشاورزان در استفاده از آب کشاورزی شد و افزود: آب سد سفیدرود از دوشنبه هفته آینده به منظور آبیاری شالیزارهای گیلان رهاسازی می شود.

شعبان نژاد از زمان بندی استفاده از آب سد سفیدرود توسط شالیکاران گیلانی خبر داد و بیان کرد: اجرای زمان بندی توزیع آب کشاورزی در راستای جلوگیری از آسیب به شالیکاران انجام می شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی گیلان با اشاره به توزیع سوخت ماشین آلات کشاورزی در استان، تصریح کرد: کشاورزانی که برای دریافت سوخت ماشین آلات کشاورزی با مشکل مواجه هستند به اداره های جهادکشاورزی در شهرستان ها مراجعه کنند.

وی بر همکاری مدیران اداره های جهادکشاورزی شهرستان ها با کشاورزان تاکید کرد و یادآور شد: مدیران اداره های جهادکشاورزی از ایجاد مشکل برای کشاورزان به دلیل کمبود سوخت جلوگیری کنند.

شعبان نژاد با بیان اینکه بیش از 90 درصد از شالیزارهای گیلان تاکنون شخم زده شده است، تصریح کرد: شخم شالیزارها در بعضی از شهرستان ها به صد درصد رسیده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی گیلان به همراهی کشاورزان با مسئولان اشاره کرد و گفت: شخم شالیزارها بدون استفاده از آب سد سفیدرود نشان دهنده مدیریت جهادی کشاورزان و مسئولان در استان است.

وی با اشاره به وجود 238 هزار هکتار شالیزار در گیلان، خاطرنشان کرد: خزانه گیری به منظور کشت برنج در 150 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان انجام شده است.

شعبان نژاد شهرستان های رشت، فومن، شفت و آستانه اشرفیه را نیازمند استفاده از آب سد سفیدرود خواند و اظهار کرد: امسال تلاش می شود تمام شالیزارهای گیلان کشت شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان