Thursday، 18 April 2024 | پنجشنبه، 30 فروردین 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان : آیت الله حاج شیخ قیوم عراقی ، اهل و ساکن هشتجین خلخال از دوستان دوره طلبگی آیت الله قربانی دار فانی را وداع گفت.

این عالم ربانی سال گذشته در دیدار با آیت الله قربانی دیدار خود را دیدار آخر خواند و از ایشان خواست نماز میت وی را بخواند !

پیش بینی مرگ این مرد خدا کمتر از یک سال و در دو روز قبل تحقق یافت و آیت الله قربانی بجهت کسالت توان شرکت در تشییع جنازه این دوست قدیمی را نداشت ولی به حرمت دوستی فیما بین به اتفاق جمعی از علمای استان با تحمل رنج سفر و سختی دوری راه به حدود 230 کیلومتر روز سه شنبه در مجلس ترحیم عراقی شرکت کرد و مورد استقبال علما و اهالی شهر هشتجین قرار گرفت .

آیت الله قربانی در پایان مراسم با حضور بر مزار این عالم فقید و قرائت فاتحه علو درجاتش را مسئلت نمود و سپس در بیت آن مرحوم با خانواده داغدار دیدار و از آنان دلجوئی کرد

وی در بیت آیت الله عراقی طی مصاحبه ای با صدا و سیمای مرکز اردبیل ضمن تسلیت درگذشت حاج شیخ قیوم عراقی به خانواده و مردم مومن خلخال و هشتجین گفت : من در قم با ایشان در دروس خارج فقه و فلسفه هممباحثه بودم و واقعا ایشان مرد ملائی بود .

وی افزود : دو تن از بزرگان حوزه علمیه : آیت الله مومن و آیت الله گرامی از شاگردان ایشان بودند و در نزد ایشان معالم خوانده اند و ایشان از لحاظ فضل و دانش اگر حوزه می ماند صاحب رساله می بود .

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت : با توجه به جایگاه علمی ایشان مراجعت به زادگاهش برای من سوال بود و حتی در شبی که مهمان ایشان بودم دلیل این هجرت را از وی سوال کردم که ایشان عاشق اسلام و خدمت به مردم بود .

وی ادامه داد : در هر صورت آشیخ قیوم عالم ربانی بود و واقعا اسلام را می شناخت و فدائی اسلام و خدمت به دین و مردم بود و در این منطقه که برادران اهل سنت هم زندگی می کنند حسن خلق و رفتار ایشان عامل وحدت بود .

آیت الله قربانی گفت : من از ائمه جمعه هشتجین و خلخال می خواهم شیوه وحدت آفرین ایشان را ادامه دهند و همانگونه که پیغمبر اسلام فرمود : حرمت انسان در باره فرزندانش باید رعایت شود بنابراین از دو امام جمعه عزیز هشتجین و خلخال -  خواستارم حرمت معنوی ایشان و خانواده ایشان رعایت شود 

نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت در پایان گفت : من از مردم منطقه که در تشییع و ترحیم این عالم ربانی مشارکت گسترده کردند که آثارش از در و دیوار های شهر مشاهده می شود تشکر می کنم و از خداوند می خواهیم علمای عاملین را برای ما حفظ نماید .

8

7

6

5

4

3

2

1

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان