Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان :  سیف اله آقابیگی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان صبح روز چهارشنبه سوم اردیبهشت ماه جاری در حاشیه نشست مدیران آب منطقه ای با معاونت خبر و خبرنگاران آزاد صدا و سیمای مرکز گیلان از رها سازی آب سد سفیدرود از عصر روز شنبه ششم اردیبهشت ماه خبر داد.

 مدیر عامل این شرکت با اعلام اینکه هم اکنون میزان ذخیره آب در پشت سد سفیدرود به 910 میلیون متر مکعب رسیده است، گفت: با توجه به اینکه شخم اولیه و خزانه گیری از سوی شالیکاران گیلان به حد قابل قبول رسیده و کشاورزان عزیز همکاری چشمگیری با مدیریت آب استان در آماده سازی مزارع خود داشته و هم اکنون آماده نشاء هستند، به امید خدا از عصر روز شنبه ششم اردیبهشت ماه آب سد سفیدرود در کانالهای شبکه آبیاری و زهکشی این سد رها سازی خواهد شد و کشاورزان تحت پوشش این شبکه می توانند کار خود را آغاز کنند.

وی افزود : از آن دسته از کشاورزانی که هنوز نسبت به آماده سازی مزارع خود و یا خزانه گیری اقدام نکرده اند، تقاضا داریم تا در اسرع وقت نسبت به این کار اقدام نمایند.

آقابیگی  با اشاره به اینکه امسال نیز همانند سالهای گذشته نوبت بندی آبگذاری کانالها در سطح شبکه انجام خواهد شد افزود: مطمئناً کشاورزان عزیز استان همچون گذشته ضمن همکاری با خدمت گذاران خود در مجموعه مدیریت آب استان و با رعایت نوبت بندی و استفاده بهینه از آب جاری درکانالها و استفاده از سایر پتانسیلهای موجود آبی، هیچگونه دل نگرانی نخواهند داشت و امیدواریم با کمک حق تعالی سال پر محصولی را در پایان فصل کشاورزی شاهد باشیم.

بر اساس این گزارش مدیرعامل آب منطقه ای گیلان در ارتباط با رعایت اصول ایمنی در زمان رها سازی آب در بستر رودخانه سفیدرود گفت: از کلیه شرکتها و کارگاههای برداشت و دانه بندی شن و ماسه و سایر کارگاههای مجاور در حاشیه رودخانه سفیدرود انتظار می رود تا جهت جلوگیری از هرگونه حادثه و خسارت جانی و مالی در اسرع وقت نسبت به جمع آوری ماشین آلات و دستگاههای خود از بستر و حاشیه رودخانه اقدام کنند.

وی افزود : همچنین از ساکنین و مجاورین رودخانه سفیدرود و نیز مسافرین و مهمانان عزیز استان انتظار داریم تا با عدم ورود به بستر رودخانه و حاشیه آن ایمنی کامل را در مورد خود و فرزندان خود رعایت نموده تا خدای ناکرده شاهد اتفاق ناگواری در این زمینه نباشیم.

گفتنی است بالغ بر 180 هزار هکتار از اراضی شالیکاری استان گیلان تحت پوشش سد سفیدرود قرار دارد که از طریق شبکه آبیاری و زهکشی این سد آبیاری می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان