Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : علی اصغر فانی ظهر دوشنبه در همایش تجلیل از معلمان نمونه گیلان که در دهکده ساحلی انزلی برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره پنج هزار شهید فرهنگی، 36 هزار شهید دانش آموز و گرامیداشت هفته معلم افزود: معلمان در خانواده بزرگ آموزش و پرورش تاثیرگذار ترین نقش را در تربیت دانش آموزان بر عهده دارند.

وی همچنین به نقش الگویی معلمان اشاره کرد و اظهارداشت: اگر معلمان از انگیزه و مهارت های حرفه ای مناسبی برخوردار باشند، تمامی مسائل و مشکلات آموزش و پرورش رفع می شود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دولت تدبیر و امید در راستای تقویت انگیزه و مهارت های حرفه ای معلمان گام برمی دارد، گفت: در راستای اجرای سند تحول بنیادین به عنوان سند بالا دستی طرح رتبه بندی معلمان در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: این طرح پس از تصویب در کمیسیون اجتماعی دولت برای اجرا به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ خواهد شد.

فانی در ادامه از اجرای طرح استخدام فرزندان بیکار معلمان در آموزش و پرورش کشور خبر داد و اظهارداشت: فرزندان معلمان مسائل و مشکلات وزارتخانه مزبور را به خوبی درک می کنند و در آینده می توانند یاری رسان این وزارتخانه باشند.

وی همچنین از تخصیص و تامین اعتبار 120 میلیارد تومان سرانه مدارس در سال جاری خبر داد و افزود: این امر با کمک و همیاری نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی به ویژه نمایندگان گیلان تحقق یافته است.

در این همایش بصورت نمادین از فرهنگیان استان گیلان به تعداد 10 نفر تجلیل شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان