Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : رئیس مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه تلاش نمایندگان مجلس برای تحقق منافع مشروع و قانونی معلمان است، گفت: گاهی برای سرکشی به مدارس خجالت می کشم از اینکه هنوز مشکلات حقوق، معیشت و ... فرهنگیان برطرف نشده است.

حسن تأمینی با تبریک فرا رسیدن روز معلم به جامعه فرهنگی اظهار کرد: معلمی از خصوصیات و صفات محبوب انبیا است.

وی موقعیت فعلی خود را مدیون معلمانش دانست و افزود: تلاش نمایندگان در راستای تحقق منافع مشروع و قانونی و مرجعیت اجتماعی معلمان است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سال های گذشته معلمان سختی های بسیاری را تحمل کرده اند، گفت: در بحران برف بسیاری از معلمان و مدیران در گیلان برای جلوگیری از بروز خسارت در مدارس، خودشان برف سقف کلاس ها را پارو می کردند.

وی ادامه داد: گاهی اوقات برای سرکشی به مدارس خجالت می کشم زیرا هنوز مشکلات آموزش و پرورش درباره افزایش حقوق، معیشت، رفاه و حقوق صنفی معلمان برطرف نشده است.

تامینی اضافه کرد: انتظار می رود که این مشکلات در تعامل بین دولت و مجلس شورای اسلامی به صورت بنیادی حل و فصل شود.

وی جذب فرزندان فرهنگیان در بدنه آموزش و پرورش را حق قانونی این قشر عنوان کرد و خواستار حمایت بیشتر از فرهنگیان شد.

* افتتاح پژوهش سرای دانش آموزی آموزش و پرورش ناحیه یک رشت

مدیر کل آموزش و پرورش گیلان نیز از افتتاح پژوهش سرای دانش آموزی آموزش و پرورش ناحیه یک رشت با حضور وزیر مربوطه خبر داد.

مهدی حاجتی با بیان اینکه این مکان نخستین پژوهش سرای دانش آموزان ابتدایی شهرستان رشت است اظهار کرد: هدف از احداث این پژوهش سرا افزایش رشد خلاقیت و ارتقای توانایی دانش آموزان است.

وی یکی از اهداف اصلی آموزش و پرورش را ایجاد شرایط و امکانات برای رشد و پرورش خلاقیت ها و ارتقای دانایی و توانایی دانش آموزان دوره ابتدایی به تناسب استعدادها و علایق آنها عنوان کرد.

این مسئول یادآور شد: ساختمان پژوهش سرای دانش آموزی رشت توسط یک خیر در دو طبقه با بیش از 200 متر مربع زیربنا احداث شده است./منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان